Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mitől kerülök ájulásközeli...

Mitől kerülök ájulásközeli állapotba? Ha valakit tapasztalt hasonlót, vagy hallott ilyesmiről.

Figyelt kérdés
Tizenpár éves koromtól kezdve előfordult, hogy megvágtam magam, hirtelen megerőltettem magam, volt, hogy csak hirtelen felálltam és ájulásközeli állapotba kerültem: elkezdett szürkülni a látásom, a periféria elkezdett szűkülni, a hallásom eltompult. Ma történt meg újra velem, pedig azt hittem túl vagyok rajta, belereszeltem az ujjamba (igen, ügyes vagyok), nem fájt, nem ilyedtem meg, teljesen nyugodt voltam, de ebbe az állapotba kerültem. Eddig majdnem mindig sikerült ájulás nélkül megúsznom.

2016. ápr. 9. 19:27
 1/3 A kérdező kommentje:
OP: 19/F kb 10 kiló túlsúly, laboreredmények konstans negatívak (igen, tudom hogy ez nem a netdoki)
2016. ápr. 9. 19:30
 2/3 anonim válasza:
Erre engem is érdekelne a válasz, mert én is így vagyok ezzel. Persze, ha megvágtam magam, nem, csak ha hajolgtatam, ültem, feküdtem stb. és hirtelen felálltam. Én is csak nagyon ritkán estem össze, de azt hiszem, sosem tartott ez az állapot fél percnél tovább. 17/L.
2016. ápr. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha hirtelen felálláskor szédülsz, az azért van, mert az agyban lecsökken a vérnyomás, ahogy magasabbra kerül. Ez bárkivel előfordulhat (nekem is volt már ilyen egy párszor), persze ha nagyon gyakran történik, az már más helyzet.
2016. ápr. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!