Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nagy baj, ha kihagyom az...

Nagy baj, ha kihagyom az antibiotikum kúra utolsó napját?

Figyelt kérdés
Normál esetben tudom, hogy nem tanácsos félbeszakítani a kezelést, de én már a második dobozzal szedem, mert az első kúra végére nem gógyultam meg teljesen, csak félig. Először 500 mg-os Zinnatot, most pedig szintén 500 mg-os Xorimaxot szedek. A két kúra között nem telt el szünet, folyamatosan szedtem ezeket. Szombaton lenne az utolsó nap, amikor még gyógyszert kellene szednem, de aznap lesz a barátom 20. szülinapja, és azon inni szeretnék egy kicsit (vagy nem csak kicsit). Tudom, hogy az antibiotikum és az alkohol együtt nem szerencsés, ezért gondoltam, hogy kihagyom az utolsó napot, esetleg elhalasztom kicsit, tartok szombaton egy nap szünetet, és vasárnap szedem be a maradékot. Lehet ebből bármi baj?

2016. ápr. 12. 22:10
 1/8 anonim ***** válasza:

nem...

nem véletlenül egyre ellenállóbbak és ellenállóbbak a mai baktériumok

sokan gondolkodnak úgy, mint te, hogy "jaj, már csak egy szer, azt kihagyom", "jaj, minek kell ilyen sokáig szednem, inkább abbahagyom"

nem véletlenül van annyi szem egy dobozban, amennyi

szedd be, kibírod, ha most az egyszer nem iszol alkoholt

2016. ápr. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És azt sem lehet, hogy mondjuk csütörtökön és pénteken hármat-hármat szedek be a kettő-kettő helyett, és így nem marad szombatra? Egy sima bulit elhalasztok én emiatt, mint ahogyan most hétvégén is tettem, de ez fontos lenne...
2016. ápr. 12. 22:48
 3/8 Salx Narval ***** válasza:
40%
Ne vegyél be dupla adagot semmiképp, akkor inkább ne vedd be az utolsó adagot. Ami azt illeti a két gyógyszernek azonos a hatóanyaga és a kúraidőt már kitöltötted de az lényeges lenne, hogy az orvos megerősítse a gyógyulást. Nem mondták, hogy vissza kell menned hiszen az első adag kevésnek bizonyult?
2016. ápr. 13. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
45%

nem, ne vegyél be dupla adagot, és ne is hagyd ki...

eszem megáll, hogy van olyan, aki képes ezt tanácsolni...

kérdező, értsd meg, ezzel csak magadnak ártasz, meg persze másoknak

te magad írtad, hogy az első kúra nem volt hatásos, ezért kellett egy második, ha nem szeded végig, megint nem lesz hatásos

az antibiotikum nem olyan, mint mondjuk a c-vitamin vagy a köptetők, hogy addig szeded, amíg jobban nem érzed magad

direkt van annyi szem a dobozban amennyi

már ezt is írtam: ha nem szeded végig, csak a baci fog megerősödni, és továbbra is ott fog lappangani a szervezetedben, és legközelebb már csak erősebb antibiotikummal lehet kiírtani (már ha ki lehet ezek után)

2016. ápr. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
47%
Én már az első napit is kihagytam volna. Az orvosok nyakló nélkül írják fel az antibiotikumot, aztán meg csodálkoznak, ha nem hat. Most meg majd nem győzöd helyrepofozni a bélflórádat.
2016. ápr. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Salx Narval ***** válasza:
Kedves válaszadó, természetesen neked igazad van. Ha a szövegkörnyezetével együtt értelmezed a válaszomat akkor azt is láthatod, hogy orvosi megerősítést tanácsoltam a kérdezőnek. Ő nem egy, hanem majdnem két teljes adagot beszedett az antibiotikumból, ha még ezek után is jelentős mennyiségű életképes maradt akkor nyilván más hatóanyagra van szükség, ez esetben a rezisztencia nem most fog kialakulni, hanem az már régebben kialakult az adott készítménnyel szemben. Tehát mint írtam fontos az orvosi felülvizsgálat és mint az utolsó válaszadó is írta probiotikumot is kellene szedni, ill javaslatot kellene kérni rá a dokitól.
2016. ápr. 15. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ti nagyon félreértitek ezt a rezisztencia-kérdést. A kutyát se érdekli, hogy egy (!) emberben kialakul. A bajság ott van, hogy egész törzsek válnak rezisztenssé. Azért válnak, mert minden kis szar megfázásra is felírják az antibiotikumot. Az, hogy valaki nem csinálja végig a kúrát, gyakorlatilag mindegy, hiszen sohasem cél (nem lehet cél) minden egyes baktérium elpusztítása, csupán a szintjüket, az egyedszámukat kell olyan mértékben csökkenteni, hogy a szervezet már elbírjon velük. MINDENKIBEN maradnak életképes egyedek, de ezek az egyedek már valamelyest rezisztensek. Aztán B csókolózik C-vel, és a sok rezisztens baci utóda egyre ellenállóbb lesz.
2016. ápr. 16. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

* Az, hogy valaki nem csinálja végig a kúrát, gyakorlatilag mindegy,


Úgy értem, a rezisztencia kialakulásában mindegy.

2016. ápr. 16. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!