Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A székletem sokszor tartalmaz...

A székletem sokszor tartalmaz vért. Nem látszik rajta, csak a WC-papíron szoktam pár csepp vért látni. Mi okozhatja?

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok, nem vagyok elhízva, nem tudok semmilyen betegségről, ill. allergiáról sem.

A probléma viszont gyakran előfordul, régebben ritkán de már havonta min. 1-2 alkalommal.

Nem tudom, hogy összefüggésben van-e a kettő, de megemlíteném még, hogy gyakran rosszul vagyok székletürítés előtt - ez a probléma ürítés után általában kivétel nélkül megszűnik.

Mi állhat a fent leírtak hátterében?

Köszönöm!


20L


2016. ápr. 17. 22:04
 1/4 A kérdező kommentje:

Hozzátenném, hogy gyakran előfordul az is, hogy nyálkát veszek észre székletürítés alkalmával törléskor a WC papíron.

Bármilyen tanácsot megköszönnék, vagy esetleg hogy hova forduljak orvoshoz kivizsgálásra, milyen szakterület ez.

2016. ápr. 17. 22:06
 2/4 anonim ***** válasza:
A Háziorvost keresd, aztán majd ő ír egy beutalót . Gondolom kér széklet vizsgálatot, amit elküld vagy te viszel el az ANTSZ_hez, aztán hasi sebészeten kötsz ki valószínűleg, ahol megvizsgálnak .
2016. ápr. 17. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Haziorvos, majd o beutal a megfelelo szakorvoshoz (gasztroenterologia). Nem kene ezzel sokat varni, mert akar sulyos betegseg jele is lehet. Enyhebb esetben csak egy kis Smecta, probiotikum, es helyrejon az emesztorendszered, de lehet akar belgyulladas is, vagy mas, sulyosabb gond. Orvoshoz, minel elobb!
2016. ápr. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Első körben háziorvoshoz, kell egy székletvizsgálat, majd az eredménytől függően továbbküld gasztroenterológushoz. A friss vér jelezhet aranyeret is.
2016. ápr. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!