Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 26 éves vagyok és magas a...

26 éves vagyok és magas a vérnyomásom. Ötlete valakinek? Többi alább:

Figyelt kérdés
Alapjáraton teljesen normális a vérnyomásom, de van egy stresszesebb időszakom és egy hete fájogat a tarkóm kicsit. 146/67-et mértem most, úgy, hogy mikor mérem nekem alapból kicsit magasabb. Gyerekkorom óta sportolok, de mostanában az erősebb kardio mozgást igencsak hanyagoltam, biztos ez sem segít... Nem akarok ennyi idősen gyógyszert szedni. Hallottam a fagyöngyteáról, hogy segíthet normálisan beállítani a vérnyomást, de állítólag házilag nehéz vele beállítani. Ti mit tanácsoltok? Hogy célszerű alkalmazni a fagyöngyteát?

2016. ápr. 25. 15:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem is baromi magas. 150-156, rengeteg folyadékot iszok, akkor viszonylag lecsökken, ezen felül a stresszt nagyon kerülni kell, sokat kell étkezni és minőségi ételekből, tölts több időt szabadban. Amikor ezt megteszem némiképp jobban érzem magam, de ezt nem mindig tehetem meg a munkám miatt. 21F
2016. ápr. 25. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Azért ezek az értékek nem baromi magasak. A baromi magas például az enyém, mielőtt orvoshoz mentem: ébredéskor 170/110, napközben állandó 200/130 volt.


Ha a pulzusod is magas nyugalmi állapotban 100 vagy több, akkor javaslom látogass meg egy orvost. Háziorvos is jó, majd küld ha kell.

2016. ápr. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
1# Köszönöm a segítséget. Nekem is ez a legnagyobb bajom, nagyon kevés időm lett az elmúlt hónapokban munka miatt, de megpróbálom megfogadni a tanácsodat. Ha ilyen jótékony hatással van rád, nekem is időt kell szakítanom rá valahogy.
2016. ápr. 25. 22:20
 4/8 A kérdező kommentje:
1# Köszönöm a segítséget. Nekem is ez a legnagyobb bajom, nagyon kevés időm lett az elmúlt hónapokban munka miatt, de megpróbálom megfogadni a tanácsodat. Ha ilyen jótékony hatással van rád, nekem is időt kell szakítanom rá valahogy
2016. ápr. 25. 22:21
 5/8 A kérdező kommentje:
2# Basszus, ehhez képest akkor nem szólok semmit... A te értékeidhez képest az enyém elenyésző, csak a fejem ne fájna, tényleg nem is szólnék semmit. Pulzusom nagyon jó szerencsére. Időközben vettem fagyöngyteát, állítólag beállítja normálra az értékeket. Kíváncsi vagyok, kipróbálom, hátha szerencsém lesz.
2016. ápr. 25. 22:25
 6/8 anonim ***** válasza:

Még egyél fokhagymát rendszeresen, ha nem akarod a szagot akkor fokhagymakapszulát. Tágítja az ereket. Nekem a kemoterápia miatt lett ilyen magas, mert szűkítette meg rugalmatlanná tette az ereket a kezelés...


Azért érdemes odafigyelned a vérnyomásodra, így mérd helyesen: fél órával a mérés előtt ne egyél, igyál, ne cigizz, ne kávézz, semmi alkohol. Két órával a mérés előtt ne végezz fizikai munkát. A mérés előtt 5-10 percre ülj le vagy feküdj el nyugodtan. És ha így is magas a napi összes mért értéknek az átlaga, akkor orvos. Vagyis meghaladja a 140/90-et. Ha egyszer-egyszer magasabb az nem gáz csak ha többször magas, mint normális.

2016. ápr. 25. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
6# Köszönöm szépen, hogy ilyen sok tippel el láttál:) Ki próbálom a mérést ilyen módon. A fokhagymával nem vagyok túl jóba, de ha használ, hát kipróbálom. egészség az első. Még egyszer köszönöm a segítséged:)
2016. ápr. 26. 12:22
 8/8 anonim válasza:
Sziasztok! Én most leszek 29 és egy két hete méregetem ha van rá alkalmam, és magas. Kb. 150/90-100 , pulzus még ok. Ma voltam X-fight edzésen, megint felment, egész fejem belesajgott, ez volt fél8 körül, most fél11 van és azóta is fáj a fejem, gondolom még mindig magas... A vérnyomásom 150/101 volt edzés után közvetlen:-( Nem iszok sok folyadékot, az is igaz, de korábban sem ittam, akkor mégsem éreztem ennyire. Az lehet hogy ez a menzeszemre is kihatással van? Mert nem jött meg már cca 2 hete. (Igaz hogy most az is közrejátszhat, hogy hogy decemberben abbahagytam a gyógyszerszedést, és még nem állt helyre a dolog) Holnap veszek egy vérnyomásmérőt az Euronicsba, és elkezdem mérni napi többször. Ha nem túl jók az értékek folyamatosan, akkor megyek én is a háziorvoshoz :-( Nem szeretnék vérnyomáscsökkentőn élni, illetve babaprojekt előtt ez most nem jött jókor egyáltalán. :-(
2016. máj. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!