Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A leukémiát és más rákos...

A leukémiát és más rákos betegségeket -amennyiben a kezdet kezdetén fedezik fel- vissza lehet fordítani viszonylag hatékonyan?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ezt elég fura dolog itt kérdésként feltenni, de hátha vannak tapasztalatok.

Például leukémia esetén, ha valaki kap donor csontvelői őssejteket, akkor kialakulhat Gvdh betegség, azt mondják ez elég kellemetlen és mindig kialakul, tulajdonképpen hiába esik át az illető transzplantáción, egész életében szenvedhet ettől a szövődménytől. Szóval kezelés ellenére sincsenek jó életkilátásai. De tegyük fel hamar észrevesznek ilyen komoly betegséget , akkor az esetek többségében van esély olyan kezelésre, ami után tényleg tűrhető az ember egészségi állapota?

A testvéremet most kezelik leukémia miatt, az én sejtjeimet fogja megkapni, szóval így elgondolkodtam a dolgon.



2016. ápr. 26. 22:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Igen, de az elején a fejen is kell rendezni a dolgokat.

https://www.youtube.com/watch?v=7pDZbiuk4uo

2016. ápr. 27. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez baromi sok mindentől függ. Elsősorban a daganat típusától, a beteg életkorától, a daganat stádiumától. Pl. a gyermekkora akut lymphoid leukaemiások kb. 70-80%-a teljesen meggyógyul. Ezzel szemben mondjuk a felnőttkori AML prognózisa sokkal rosszabb.

Nem lehet így általánosítani.

2016. ápr. 27. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nem lehet így általánosítani. Csak gondoltam, hátha azzal tényleg sok minden elérhető, hogy időben és rendszeresen járunk szűrővizsgálatokra. Bár szerintem pont a leukémia az, aminél már csak azt látják, hogy kialakult.

Ha valaki 18 évesen lesz AML-es az beleszámít a felnőttkori leukémiába? Vagy határeset? Testvéremnek pont az van.

2016. ápr. 28. 00:07
 4/4 anonim ***** válasza:

Az AML, egy elég súlyos, rendkívül gyors lefolyású verziója, mely azonnali, életmentő kezeléseket igényel.

Ahogy a neve is elárulja - Akut Myeloid Leukémia.

A hangsúly az akuton és myeloidon van, előbbi a gyors lefolyást jelenti, utóbbi pedig a pontos szövettani típust (ami sajnos így sem elég pontos, mert myeloidon belül is van több altípus).


A myeloid leukémiáknak valamennyivel rosszabb a prognnózisuk, mint a limfomidoknak, van köztük (AML-ek közt) amelyek 60-80%-os túlélési rátával rendelkeznek, míg más altípusok alig érik el a 20%-ot.


Ha tudni szeretnél még valamit erről, írj nyugodtan üzenetet!

Remélem a legjobbakat!

2016. máj. 6. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!