Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ezek a tünetek milyen betegség...

Ezek a tünetek milyen betegségre utalhatnak?

Figyelt kérdés

89 éves nagymamám szerda óta minden ételt kihány, van, hogy feketén, de nem mindig. Inni is alig mer, mert fél, hogy azt is kihányja. Emiatt teljesen ki van száradva, és nagyon gyenge. Széklete napok óta nincs. A keze lilás, az arca sárgás színű. Milyen betegségre utalhat az epés hányás, és a sárgaság? Szerintetek komoly baja van?

Nemrég volt tüdőgyulladása is, és akkor is hányt, de akkor láza is volt, most az nincs. Elképzelhető, hogy ez megint tüdőgyulladás?

Egyébként most vitték be a mentők, mert annyira gyenge, hogy a saját lábán a buszmegállóhoz sem tudna elmenni. Szóval már zajlani fog nemsokára a kivizsgálása. Csak én nem mehettem vele a kórházba, édesanyám kísérte. A kivizsgálás a tüdőgyulladásánál is órákba tellett, én meg nagyon izgulok, hogy mi lehet a baja. Ezért érdeklődök itt, hátha valaki tud valami biztatót mondani, mert a kórházból csak sokára kapok híreket.



2016. máj. 1. 16:15
 1/8 anonim ***** válasza:
Feketén hány? Az mi? Epe vagy vér?
2016. máj. 1. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Epés hányása van. Véres az nem volt.
2016. máj. 1. 16:23
 3/8 anonim ***** válasza:

Hát akkor máj és epe.

Vesznek tőle vért, 3 nap múlva lesz eredmény, és akkor kiderül. Vírus lehet.

Láza van?

Ha nem kómás, akkor nem tartják bent.

2016. máj. 1. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nincs láza. A mentős azt mondta, hogy valószínűleg bent fogják tartani, mert rettentő gyenge, és fel kell erősíteni. Kap infúziót.
2016. máj. 1. 16:30
 5/8 anonim ***** válasza:
És hova vitték, beutalta valahova a háziorvos? Hepatológiára?
2016. máj. 1. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nem utalta be a háziorvos. Nem bírt elmenni odáig.

Valószínűleg a belgyógyászatra vitték. De nem tudom biztosan, mert a mentős nem mondta, én meg nem mehettem vele, csak édesanyám.

2016. máj. 1. 16:41
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát hívjátok egymást mobilon!
2016. máj. 1. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Kicsit később felhívom anyukámat. Majd akkor, mikor már megnézték bent az orvosok, és mondtak valami véleményt.
2016. máj. 1. 16:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!