Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Unokatesóm autista. Az én...

Unokatesóm autista. Az én gyerekem is az lehet?

Figyelt kérdés
12 hetes terhes vagyok, unokatestvérem autista, az én kicsinyemnek mennyi esélye van ra ? Nem aggódók ezen mindig de foglalkoztat a kérdés.
2016. máj. 2. 10:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem lehet tudni, de nagyobb esélye van rá, mint egyébként lenne. De valószínű, hogy nem az.
2016. máj. 2. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Genetikustól érdemes lett volna megkérdezni, valamennyi esélye van, mert öröklődik, de lehet, hogy ebben az esetben már kb. ugyanakkora az esély rá, mint a normál népességben, mivel nem annyira közeli rokon. Mondjuk ha 12 hetes vagy, akkor már úgyis mindegy,illetve nem hiszem, hogy ha időben kiderült volna valamilyen %, akkor emiatt nem vállalnál gyereket.
2016. máj. 2. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom bizonyos méhen belüli hormonhatások is közrejátszanak abban, hogy egy gyerek autista lesz-e vagy nem, és ha igen, mennyire lesz az. Szóval nem csak genetika ez!

Ezért érinti nagymértékben a fiúkat az autizmus, és nem lányokat, mert a méhen belüli tesztoszteronszint függvénye, merre fejlődik a magzat agya, mely agyfélteke fejlődése lesz domináns stb.


Szóval szerintem kb annyi az esélyed rá, mint bárki másnak. Ha fiút vársz, akkor több, de annyi mint másoknak akik fiút várnak.


Autizmusra amúgy sem tudnak szűrni méhen belül, így tulajdonképpen tök mindegy mennyi esélyed van. Ha a genetikus szerint kicsit is több lenne mint az átlag, amit nem hiszek, akkor sincs igazából semmi.


Ez az autizmus kérdés amúgy is olyan, hogy a mai napig vita van róla, hogy ez most "fogyatékosság" vagy létforma. Mivel rengetegféle fokozata van, így az enyhe autisták szerint ez csak egy embertípus a sok közül. Ebben egyet is értek. Most azért mert máshogy gondolkodnak és nem kedvelik a társaságot, azért nem neveznék senkit fogyatékosnak.

Nem tudom unokatesódnál mennyire súlyos a helyzet, de azért ő elég távoli rokonod ahhoz, hogy téged ez érintsen. Szerintem.

2016. máj. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat !
2016. máj. 2. 12:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!