Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Colitis Ulcerosa náltaok hogy...

Colitis Ulcerosa náltaok hogy jelentkezett?

Figyelt kérdés
Illetve mennyi ideig tart egy "fellángolása" a betegségnek.

2016. máj. 4. 00:39
 1/3 anonim ***** válasza:
72%

a crohn kulcsszó miatt kerültem ide.


nem igazoltak nálam végül bélbetegséget, de nem fejeződtek be a vizsgálatok, csak félbeszakadtak terhesség miat.


nálam hasmenés volt, köldök körüli fájdalommal. illetve fogyás, hőemelkedés.

cu nem volt opció, cd-re vizsgáltak. igazolták, majd megcáfolták.


8 éve megvannak a tünetek, gyógyszer nem igazán segít rajta.

de jól vagyok. laborom jó, fájdalmaim teljesen elviselhetőek. és vágyok a következő gyerekre :)

2016. máj. 4. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%
Szia. nálam 12 évesen jelentkezett véres széklettel és semmi más panaszom se fájdalom láz stb nem volt. Persze ismerek olyant akinek kevésbé volt gyulladt a vastagbele de rosszabbak voltak a tünetek ez egyéntől is függ persze.. a fellángolás és a nyugalmi időszak változó egyéntől is. nekem volt mikor 2 hónapig nyugalom majd 1 hónap fellángolás majd 1 évig semmi. a leghosszabb nyugalmi idszakom 4 év mikor semmit nem szedtem és előjött 2 hónapra akkor vissza kaptam minden gyógyszert. befolyásolja a stressz többnyire meg hogyan táplálkozik valaki illetve még szed e gyógyszert és arra hogyan reagál a szervezet
2016. okt. 4. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Ignis Subdialis ***** válasza:
73%
Nálam 3 éve diagnosztizálták. Előtte évekig szúrt a hasam bal oldalon, de nem igazán izgatta az orvosokat, ahogy az lenni szokott. Aztán a kaka elkezdett nyálkás lenni, megváltozott a szaga, halmazállapota és időnként vér is volt rajta. Nem csöpögött a vértől, csak a felületén szét volt kenődve, ezt már kivizsgálták. Az endoszkópia után az én orvosom kb. semennyire nem tájékoztatott, annyit mondott, h. jelenleg nem tudnak rá gyógymódot, pszichoszomatikus oka van amivel csak én tudok kezdeni vmit az életemben, ők csak visszaszorítják a gyulladást, meg nézzek utána irodalmakban, hogy mit ne egyek. (Ez nej jött be, ellentmondó információkat találtam.) A gyógyszerezés meg tüneti kezelésnek tűnt. Azóta elmúlt a hasszúrás, valamelyest helyrejött a kaka, de még mindig nyálkás és van rajta 1-2 csepp vér. Én nem észlelek így fellángolásokat, nyugalmi időszakokat, mert csak a nyálka mennyisége és a vér mennyisége szokott változni elég szűk határok között, meg néha szurkál a hasam, olykor jobb oldalon is szimmetrikusan, lehet, h. továbbterjedt.
2017. márc. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!