Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Így is kialakulhat candidám?

Így is kialakulhat candidám?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Körülbelül 2 hete szedek antibiotikumot, mert egy elég komoly mandulagyulladásom van. Még kb 1 hétig kell szednem. Olvastam a candidáról és eléggé tartok tőle, ezért kb 1 hete elkezdtem a diétát(megelőzésképp) és probiutikumot is szedek a kúra elejétől. Szerintetek van rá esély, hogy így is kialakul? Illetve hol tudom a candidavizsgálatot kérni?

2016. máj. 4. 18:41
 1/2 anonim ***** válasza:
Van rá esély, de ezt előre senki nem tudja. Te mindent megtettél, hogy megelőzd. :)
2016. máj. 4. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Na, azért ahhoz, hogy valakinek az egész szervezetére kiterjedő candida fertőzése legyen, ahhoz piszkosul betegnek kell lenni, illetve nagyon-nagyon gyenge immunrendszerrel kell rendelkezni. Egy szimpla légúti megbetegedéstől nem lesz senkinek az egész szervezetére kiterjedő candida fertőzése. Viszont a probiotikummal nagyon sokat segíthetsz, ugyanis képes 2-3 nap alatt tönkre vágni a bélflórát az antibiotikum, ami nagyon kellemetlen tünetekkel és fájdalommal is járhat. Szóval azt nagyon jól teszed.

És nem írtad, hogy fiú vagy-e vagy lány, ha nőnemű, akkor viszont a hüvelyben az antibiotikummal egyidejűleg hüvelyflóra helyreállítót is kell használni a hüvelygomba kialakulása elkerülése végett.

Illetve férfiaknál is jelentkezhet antibiotikum kúra alatt a nemi szerven gombás fertőzés, viszont nekik sajna nincs mód hüvelyflóra helyreállítót használni, hogy ezt elkerüljék.:) Viszont ha kialakul, akkor lehet kezelni.

2016. máj. 4. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!