Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A sószappan valóban hatásos...

ElekTamás88 kérdése:

A sószappan valóban hatásos pattanásos, miteszeres és zsíros arcbőrre? Hogyan kell használni? 27F

Figyelt kérdés

Én sajnos annyi mindennel próbálkoztam már, hogy kezdek beletörődni, hogy örökre csúnya lesz az arcbőröm.

Teljes mértékben egészségesen táplálkozok, nagyon sok zöldséget eszek (paradicsom, paprika, uborka, hagyma, olíva, saláta...stb), főként szárnyas húsokat fogyasztok, zsír és olaj nélkül, 4-5 liter vizet iszok egy nap, már nem sportolok térd sérüléseim miatt. Sajnos fűszeresen szeretem az ételeket, de már alig-alig ízesítem az ételeket. 13 éves korom óta csak jönnek és jönnek a pattanások, idén töltöm a 28-at, kezd elegem lenni, főleg amikor munka után belenézek a tükörbe, hogy rendesen csillog az arcom, és szinte folyik le a zsír a nyakamig. Elég undorító. Jártam kozmetikushoz is, de pár nap múlva ismét előjöttek a pattanások.

Ha valóban hatásos lenne ez a sószappan, megpróbálnám még ezt, ha ez sem jön be, akkor bőrgyógyász, vagy nem tudom. Szerintem full ugyanezeket tanácsolna, hogy egyek egészségesen, felírna valami gyógyszert, holott gyógyszerészektől szoktam kapni különleges keverékeket/kozmetikumokat kifejezetten arcproblémákra, de sikertelen az is.

Én már azon is gondolkodtam, hogy rossz helyen lakok, túl nagy sugárzás. Lakóhelyem egy eldugott por mentes település tele erdővel, oxigéndús levegővel, néhány napja már tisztálkodószert sem merek használni, mert félek, hogy az is árt. Már minden megfordult a fejemben, hogy mi lehet a probléma.


Tanácsok, kinek mi jött be?? Jöhet akár egy egész életmód is. :-)

Előre is köszönöm a válaszokat!



2016. máj. 5. 20:25
 1/8 anonim ***** válasza:
Én használok sószappant, de elég érdekes a bőröm. Ha bekenem vele a zsíros bőröm, másnapra úgy kiszárad, hogy testápoló kell rá. Egyébként hatásos. Úgy használod mint egy rendes szappant, bevizezed és bedörzsölöd vele a bőröd.
2016. máj. 6. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

4-5 liter???!


Az nagyon veszélyes, megfelelő nátriumpótlás nélkül akár vízmérgezést is kaphatsz.


A sót megenni kell, nem magunkra kenni. Úgy az igazán hatásos.

2016. máj. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Nekem a teafaolajos szappan vált be, mióta használom néhe néha van egy pattanasom
2016. máj. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Bogus20 ***** válasza:
71%

Szia!

Én is hasonlóan érzek, csak én már 30 vagyok...

A sószappan, nem rossz, de ez is csak tüneti kezelés, nagy csodát nem hiszem hogy fog tenni, de jóval olcsóbb mint más kozmetikumok, és a hatása is jobb mint bármely más lemosóé.. Ja és sóból van ugye, tehát sima sóval is ugyan az a hatás érhető el, nem kell sószappant sem venni! én vettem egy nagy adag tengeri sót.

A másik, ami nagyon sokat segít, az ha az ember nem nyúl az arcához egyáltalán! de sokszor észre sem veszem, és vakarom, és akkor lesz ott 3 másik.

Almaecet is szépíti a bőrt, 2 ekanál egy nagy pohárba, napi 2-3x.

Most probiotikummal próbálkozom, ha vannak emésztési gondjaid is, akkor lehet, hogy ezzel összefügg a bőrproblémád is, nekem javult tőle valamennyit a bőröm, a közérzetem méginkább, de még a kísérleti fázisban vagyok vele..

Azért írtam ezeket a tippeket, mert ezekbe nem kell sok pénzt belefektetni, mégis segíthetnek.

Orvosnál voltam régen, fogamzásgátlót írt fel, ami semmit nem segített. Egy másik doki egy antibiotikumot, fél éven keresztül kis adagban szedtem, és az volt az egyetlen félév, amikor szép volt a bőröm életemben, de fényérzékenyített, meg nem akartam gyógyszerszedő maradni. Ezek után arra is gondoltam hogy a mandulám is állhat a háttérben, de nem merem megműttetni magam, meg panaszom nincs vele, csak annyi, hogy jó nagy, de lehet attól még gyulladásos góc, ami a bőrre kihat.

Visszatérve a probiotikumokra, az emésztési problémáim már évek óta megvoltak, sőt már nem is emlékeztem mikor volt utoljára minden rendben.. azt mondták mindig, idegi alapon van, hogy túl stresszes vagyok, ez engem totál idegesített - miért lennék stresszesebb mint más, meg azért mindig van valamennyi stressz az életben amivel meg kell küzdeni.. de aztán beletörődtem, hogy ilyen belekkel áldott meg az élet.. Na és egy ismerősöm adott nekem egy dobozzal probiotikumot, 3 nap után rendberakta az emésztésemet, pedig akkor munkaváltás miatt különösen nagy stressz volt nekem.. És.. ugyan ez lehet a bőrrel is.. mindig ezt hallgatni, hogy a stresssz..a stressz.. Biztos hogy mindenre rátesz egy lapáttal, de nem feltétlenül oka mindennek! van akinek pl. egy lyukas fog az oka, vagy lisztérzékenység.. vagy vagy.. így ha orvoshoz mész, csakis olyanhoz, aki rendesen átvizsgál!!

2016. máj. 14. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Te jó ég, 28 évesen még mindig nem voltál bőrgyógyásznál? Pedig ez már abszolút nem normális, ha nem lenne belső oka a dolognak, már rég el kellett volna múlnia. Mindenképpen menj el akár több bőrgyógyászhoz is, és ne hagyd, hogy letudjanak egy gyógyszerrel, hanem faggasd őket, mert hajlamosak (szerintem) nem annyira foglalkozni az emberrel, ha nem rágod a fülüket :D Kérdezősködj, kérd, hogy küldjön el kivizsgálásokra (góckutatás, allergiavizsgálat, stb), és derítsétek ki a belső eredetű okát.

Addig is használhatsz sószappant, ártani nem fog, egy próbát megér, de azért nem hiszem, hogy megoldaná a problémádat, mert 28 évesen már nem csak szimpla tinikori faggyútúltermelésről van szó, hanem belső eredetű a probléma. Az arclemosó tonik és a hidratáló krém se maradjon el reggel-este, nap közben meg ha nagyon kifényesedik a bőröd, akkor törölgesd le zsepivel. A bőrradír is ajánlatos, ahogy érzed, hetente vagy heti 2×, utána mattabb lesz a bőröd, és friss érzés lesz, ártani az sem árt :)

Írtad azt is, hogy jártál kozmetikushoz is. Vele nem beszélgettetek erről? Nagy hiba! Ő ért hozzá elvileg, nem bőrgyógyász, de még mindig többet tud a szakmában, mint Te, ha mész hozzá, Őt is faggasd ki, mondd meg neki, hogy már nem látod értelmét járni hozzá, mert újra kijönnek a pattik, és egészségesen eszel, eleget iszol, mindent jól csinálsz és mégis. Bizots, fog rá mondani valamit. Ha meg nem, akkor Ő nem egy jó kozmetikus, menj máshova :D


Egyébként az életmódod rendben van, a mozgás hiányát leszámítva, azt beiktathatnád a térded nélkül is, hisz pl karizomedzéseket tudsz csinálni, vagy a hasizomedzéssel is megpróbálkozhatsz, max ha fáj a térded, abbahagyod. De a mozgás fontos, ha nem szeretsz kifáradni, akkor nyújtsál, jógázz, vagy hasonlók, reggelente nyújtózkodj nagyokat, már az is jobb, mint a semmi :)


Remélem segítettem.

2016. aug. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, jövőhét után 1 hét nyári szabadságon leszek, beiktatom a bőrgyógyászt. :-)

Írtam azt, hogy már nem sportolok...ömm ez nem teljesen igaz, anno aktívan fociztam, kemény edzésekkel. A térdproblémám miatt, napi szinten saját testsúlyos edzéseket folytatok ( húzódzkodás, fekvőtámasz, hasprés, hátizomgyakorlatok, comb, vádli, mell...stb ), ugyanis a testemnek szüksége van a fizikai elfáradásra is.

A cukoradagomat visszavettem (dupla kávé -> negyed cukor), édesítőszereket is kiszkippeltem, ugyanis ez mind méreg.

Rengeteg hagymát eszek, ami ugyebár vértisztítő hatású, Orange Habanero paprikával ízesítek(jótékony hatása után olvashatsz neten), csak tengeri só.

Kb egy hete olvastam egy cikket, hogy a pattanásokat több dolog is okozhat. Baktériumok és vírusos fertőzések is, így azon gondolkodtam el az elmúlt néhány napban, hogy gyerekkoromban volt a fejemen/hajamon gombás fertőzés, aminek nagyon sokáig tartott a kezelése. Lehet ez okozhatja.

2016. aug. 5. 20:58
 7/8 A kérdező kommentje:

Bogus20: neked annyit tudok mondani, hogy az emésztésem tökéletes, fogaim rendben vannak, anno orrmandula műtétem volt(tehát az nincs), a garat maradt. Nyugodt természetű vagyok, stressz alig ha van. :D Ja egyébként valami infravörös lámpás kezelést is alkalmaztunk, de zéró változás.

Remélem 2 hét után okosabbat tudok majd mondani, ugyanis felvettem a kapcsolatot egy magán bőrgyógyásszal, a pénz már nem számít..annyira elegem van!!!!!! Ha sikerül valamit elérni, feltétlenül írok neked! :-)

2016. aug. 5. 22:21
 8/8 Ignis Subdialis ***** válasza:

És mi lett az eredménye a szuper bőrgyógyásznak? Mert én eddig egyetlen bőrgyógyászt találtam, aki képes a kenőcsökön és a tüneti kezelésen túl látni, szerinte az arcbőr problémáinak hátteréhez pajzsmirigy és hormonvizsgálat, góckeresés szükséges, illetve emésztőrendszeri problémák állhatnak még mögötte, de ez sokkal összetettebb. Azt írod, kiváló az emésztésed. Sajnos egy gyerekkorodtól fennálló ételintoleranciától pl. még nyugodtan érezheted magad általánosan jól és eszedbe se jut, hogy valami gond lenne, de a bőrünk egy nagyon jó jelzőkészülék, sokkal hamarabb sípol, minthogy megjelennének súlyos elváltozások a belső szervekben. Az, hogy a tüneti kezelésekre nem reagál, csak megerősíti, hogy egy belső - kezeletlen - problémát jelez. Egy ételintolerancia kivizsgálással szerintem jól járnál, gyógyszertárban kb. 20 ezer egy 40+ dolgot vizsgáló teszt, de akár több 100 dolgot is meg lehet vizsgáltatni, csak az nyilván drágább és el kell hozzá menni vérvételre.

Ja, egyébként arcra ne is használj tisztálkodószert, sokat olvashatsz róla, hogy a vegyszeres arcmosás kifejezetten elősegíti a zsírosodást és ellenséges az arcbőrrel.

2017. aug. 30. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!