Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Volt/van-e valakinek pulzáló...

Volt/van-e valakinek pulzáló (! ) fülzúgása? Ha volt és elmúlt kiderült az oka, mi segített?

Figyelt kérdés
Nem általános fülzúgásra gondolok(olyanom is van 10 éve),hanem mikor egyik fülben susogva hallatszik a pulzus. Kb.2 hónapja a jobb fülemben hallom..Voltam fülészeten,nem látott a fülemben semmit az orvos,nyaki UH-n az erek rendben vannak.Kismama vagyok,de a nőgyógyászom szerint nincs összefüggésben a terhességgel ez a fülzúgás.Voltam reumatológusnál is,mivel nyakcsigolya-meszesedésem van,de ott se tudtak okosat mondani..MRI vagy CT kéne,de terhesen egyik orvos se javasolta. Nem tudom menjek-e még másfele,vagy mit tudok ezzel csinálni?Tapasztalatokat szeretnék.Köszönöm!
2016. máj. 12. 10:54
 1/6 anonim ***** válasza:
40%
Orvosok nem foglalkoznak fülzúgással, mert terápiásan nem lehet gyógyítani. Tehát minimális pénzt lehet az emberből kihúzni. Nekem minden esetre oxigénkezeléssel sikerült elmulasztanom.
2016. máj. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Ahogy nézem,egyelőre csak Budapesten van lehetőség ilyen kezelésre és nem tudom támogatja-e a TB? Terhesség első felében nem javasolják én mondjuk félidős vagyok.De sajnos elég messze is van,nem tudnék naponta utazni.
2016. máj. 12. 12:09
 3/6 anonim ***** válasza:
11%

Némi plusz oxigént légzőgyakorlatokkal is lehet bevinni. Mély levegő, lassan kieresztve. A tüdőben áramló levegő lelassítása a lényeg. Ehhez még csak utazni sem kell.

Van egy drasztikusabb megoldás is, ami beöntéssel lehetséges, ezt szintén otthon elvégezheted.

2016. máj. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
8%
Még annyit, hogy a te fülzúgásod a bébi is hallja. Ha neked kellemetlen, akkor valószínű hogy neki sem tesz jót, ha folyamatos zörejben fejlődik. Nagymamámtól tudom, hogy a csirke is belefullad a tojásba, ha kikelés előtt mellette kalapálnak.
2016. máj. 12. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Szia, nekem egy éve van fülzúgásom. Fél évvel ezelőtt nagyon felerősödött, annyira, hogy nappal is zavart. Elmentem először fül-orr gégészetre, ott a doktornő egyből azt kérdezte terhes vagyok-e, mert ez olyankor gyakori jelenség. De nem voltam az. Kaptam értágító gyógyszereket, majd infúziót de nem használt. Belgyógyászat, audiológia, neurológia, mri negatív. Ezt követte a fogászat. Tudtam, hogy a stressztől éjjel össze szorítom az állkapcsomat, már többször észre vettem hogy fáj, ill. jellemzően egy oldalon rágok. Mély a harapásom is, megállapították, hogy valószinüleg állkapocs izületi gyulladásom van, amire kaptam mindkét fogsoromra műanyag harapásemelőt, amit éjjel viselnem kell és így nem tudom annyira összeszorítani a fogsorom. Nem múlt el a fúlzúgás, de ennek hatására kb 70 %-al javult.
2016. máj. 13. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Előző vagyok, a babád ebből semmit nem észlel és baja sem lesz tőle.
2016. máj. 13. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!