Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hashimoto, hajhullás?

Hashimoto, hajhullás?

Figyelt kérdés
PM alul működésem van, amire már szedem a gyógyszert egy éve, TSh 1,3 Anti-TPO >600. Valakinek sikerült lejebb vinni ezt az értéket? esetleg ez miatt hullhat a haj?

2016. máj. 18. 16:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem igazán lehet lejjebb vinni... A PM betegséghez gyakran társul más hormonális probléma is pl
2016. máj. 19. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
na bocsi...szóval pl. PCOS társulhat hozzá. Vashiány is gyakran van Hashimoto esetében, sajnos nekem is állandóan visszatér. Esetleg gyulladás nincs a szervezetedben?
2016. máj. 19. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
A vérképem egyébként jó, se vas hiány, se gyulladás. Viszont az lh magasabb mint az fsh, de mind a ketto referencián belül van, és sok apró cisztám is van, vagyis a doki elmondása szerint érésükben megrekedt tüszők, nem kell vele foglalkoznom, ha van rendszeres menstruáció. Nekem van, csak hosszú a ciklusom, 35nap. Tehát én gyanakodom a pco-ra, de ezt a nőgyógyászom nem jelentette ki, illetve ha jól tudom, azt nem is lehet gyógyítani
2016. máj. 20. 07:46
 4/11 anonim ***** válasza:
Első-második vagyok. menj el egy normális endokrinológushoz, valószínű PCOS vagy valamilyen mellékvese betegség (nekem az van, rendszeres ciklussal, ciszták nélkül és mégis alig van már hajam). Ne hagyd annyiban, én is el vagyok keseredve, mert a betegségem genetikai eredetű, de talán a megfelelő gyógyszerrel (férfihormonok ellen) javulhat a haj is.
2016. máj. 22. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
A férfi hormon szintjeim jók, egyedül a 21.napi progeszteron szintem nagyon nagyon alacsony :/ IR vizsgálatot javasoltak
2016. máj. 22. 21:44
 6/11 anonim ***** válasza:
DHEAS, androsztendion is lett nézve? Az alacsony progeszteron mindenképp valamilyen hormonális egyensúlytalanságot jelez, ami okozhat hajhullást. Az IR vizsgálat tényleg jó ötlet.
2016. máj. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Egyébként, ha 35 napos a ciklusod, a progeszteront nem a 21. napon kell nézni, hanem a menstruációd előtt 1 héttel. Mondjuk a 28. napon. (28 napos ciklusnál a menstruáció előtt egy héttel az a 21.nap) Bár elég hosszú a ciklusod, az tény.
2016. máj. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Az általad megnevezett két hormont nem nézték. Az orvos küldött ezen a napon, én késöbb mentem volna, de gondolom ez is a ciklus második felében van már, így valamennyire értelmezhető az érték
2016. máj. 27. 08:39
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem, nem értelmezhető
2016. máj. 27. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Bocsi, lenyomtam. Szóval nem értelmezhető. Menstruáció előtt 1 héttel. Nőgyógyászom szerint így kell, különben lehetnek és lesznek is nagyobb eltérések. Az esetedben 35 napos ciklusnál,ha a ciklus második (luteális) szakaszának átlagos hosszát vesszük (14 nap) akkor a 21. nap kb. az ovuláció idejére eshet. Szóval mindenképp korai, főleg ha később ovulálsz pl. nem 14, hanem 10-12 napos a luteális fázisod.
2016. máj. 27. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!