Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Milyen test az olyan, amely...

Milyen test az olyan, amely saját magát támadja meg? :- (

Figyelt kérdés
Miért van két autoimmun betegségem is? :-( Mit tegyek? Örökre beteg leszek? (cukor, pajzsmirigy)
2016. jún. 4. 01:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Első sorban (tudom ez most nagyon irritáló és hülyeségnek fog hangozni elsőre) ,de próbálj pozitívan hozzáállni a dolgokhoz! Hidd el és tegyél sokat érte hogy gyógyulj meg!

(Nem mondom ,hogy 100%-ban csak ez segíteni fog ,de a jó mentális állapot/jó közérzet is rettentő sokat rásegít a gyógyulásodra)!


És tényleg szívből csak annyit kívánok: GYÓGYULJ MEG!

2016. jún. 4. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszoló, köszönöm, hogy időt szántál a válaszra és a biztatás is jól esett.


Három éve lettem cukorbetegség. Akkor még nem tudták eldönteni, hogy 1 vagy 2-es és az akkori vérvétel alapján sem találtak antitestet, de már a kezdetek óta inzulint kell használnom.

Azóta küzdök, testileg, lelkileg a gyógyulásért. Sok mindent próbáltam, eddig sikertelenül. Most kiderült, miért :-(

Most újra végeztek egy vérvételt és nagyon sok antitestet találtak, több, mint 20-szorosát a maximális egészséges határnak. Kimondták, hogy 1-es a cukorbetegség.


Emellett kiderült a hashimoto thyreoditisem és az orvosok szerint e két autóimmun betegség együtt jár :-(( ezért is ismételték meg a cukor-antitestre vonatkozó tesztet.


Eddig azt hittem, egyszer meggyógyulhatok, de most elvesztettem a reményt, az autóimmun betegségeket tudtommal nem lehet gyógyítani :-(((


A gyógyszerek és hormonok, amiket szedek pedig úgy érzem, folyamatosan mérgeznek. Főleg az inzulin összetételét (és a szagát) vizsgálgatva....


Nagyon kedves vagy, hogy megvigasztaltál.


Szívből remélem, hogy Te egész életedben egészséges leszel és Kívánom Neked. :-)))

2016. jún. 4. 10:03
 3/4 anonim ***** válasza:
43%

MINDENT lehet gyógyítani. Ha az orvos azt mondja, hogy nem tud gyógyítani valamit, az legalább egyenes beszéd, és lehet keresni olyat, aki tudja gyógyítani.

Az I-es cukorbetegséget a vércukor és emiatt az inzulin szintjének hullámzása okozza, ettől bolondul meg valamiért az immunrendszer. (Arra még nem jöttek rá, miért, ezért nem tudják gyógyítani.) Az inzulin-injekció fenntartja ezt az állapotot, hiszen folyamatosan hintáztatja az inzulin-szintet, így provokálja az immunrendszert. Nem mondom azt, hogy hagyd abba a használatát, nem akarom, hogy megvakulj vagy meghalj, keress olyat, akinek _tapasztalata_ van ilyen betegek kezelésében pl. megfelelő táplálkozással. (Amíg valakinek nem írták fel az inzulint, sokkal egyszerűbb a dolog, helyrehozható a gyorsan lebomló szénhidrátoktól mentes diétával.)

2016. jún. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is van autoimmun bőr betegségem, az orvosoknak fogalmuk sincs, hogy mi okozza. Olyan kb mintha az egész testem tele lenne szúnyogcsípésekkel. Nem mehetek vízbe, nem izzadhatok.

Vannak kenőcsök, gyógyszerek, terápiák amik elmulaszthatják, de eddig nem nagyon akar nálam semmi se hatni. Sőt, a bőrgyógyász, akinél voltam sose látott még senkit akinek ennyi tünete lett volna, mint nekem.

Most pl. szteroidokkal tömnek.

De én mindent kipróbálok ami eltüntetheti és ha nem jön be akkor jön a következő lehetőség.

Mondjuk engem az vigasztal, hogy az emberek 99%nak 2 év alatt elmúlik az a betegség, ami nekem van.


De kitartást!


Sokszor már tényleg az segít, ha csak pozitívan állsz a dolgokhoz, mert az ilyen betegségekre nagy hatással szokott lenni a lelki háttér.

2016. jún. 5. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!