Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 25 éves nő vagyok. Nemrég vmi...

25 éves nő vagyok. Nemrég vmi miatt meghosszabbodott a nyelvcsapom. Ettől lehet idegentestérzés a torkomban 2 hónapja?

Figyelt kérdés
Ráadásul azóta a nyelvgyökömön az ízlelőbimbók is megdagadtak,és azok is nagyon zavaróak. Egész nap rossz a szám íze.

2016. jún. 4. 14:36
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Nem volt mostanában torokgyulladásod?A nagy nyelvcsap miatt lehet idegentestérzés a torkodba,mert állandóan irritálja a nyelvgyököt.A manduláid nincsenek begyulladva?Látni kéne,tölts fel képet a torkodról.Érdekelne mert nekem is hasonló problémám van,az én nyelvcsapom alapból nagy,ha a torkomba nézek,mindig a nyelvgyökön fekszik és csiklandozza,ez nagyon zavaró.Ásításnál felhúzódik,akkor normális méretű,de ernyedten nagy és vastag.Nézd meg,nekem ilyen:

[link]

2016. jún. 9. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Tényleg elég hosszú a tiéd, küldöm a képet, amúgy én azon gondolkodtam, hogy levágatom a francba,mert már kiállhatatlan.
2016. jún. 10. 00:08
 3/20 A kérdező kommentje:
Nem tudom hogyan kell képet feltolteni,bocsi még kezdő vagyok.
2016. jún. 10. 00:24
 4/20 anonim ***** válasza:
Feltöltöd a képet a képfeltöltés.hu-ra és bemásolod a linket ide. Nagyon egyszerû.
2016. jún. 10. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Már én is gondoltam rá,hogy levágatom a nyelvcsapom,csak nem tudom akkor meg nem-e az fog gondot okozni,hogy nincs,beszédnél,nyeléskor.Nem véletlenül van ott mindenkinek a torkában.Ha nem figyelek rá,nem zavar annyira,de mikor belenézek a torkomba és látom milyen nagy,máris érzem,hogy irritálja a nyelvgyökömet.Ha kinyújtom a nyelvem az izlelőbimbók nekem is nagyok,duzzadtak.Ott mindig lepedékes a nyelvem,elég ronda.Nem tudom mekkorának kell lenni a nyelvcsapnak,normál esetben,de gondolom másoké kisebb.Próbáld feltenni a képet,érdekelne neked mekkora.
2016. jún. 11. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

[link]


Ez az Enyém, már amennyi látszik. Amúgy sztem nem fog zavarni,ha rövidebbre vágják, engem most zavar. Néha orrhangom van tőle.

2016. jún. 11. 13:57
 7/20 anonim ***** válasza:

Pedig nem olyan vészes a tied a kép szerint!Fényképezőgéppel csinálj képet,vakuzz a torkodba,úgy jobban látható.Amúgy szép,egészségesnek látszik a torkod!Tényleg le akarod vágatni?Lehet,hogy rosszabb lesz!..Mutatok egy másik képet az enyémről,szerintem nagyobb mint neked,olyan 1 cm széles és több mint 2 cm hosszú.Tied mekkora lehet?A képről nem lehet megállapítani.

[link]

2016. jún. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Az enyém dettó ugyanilyen. Formára is,lefelé elvékonyodik és sztem ugyanekkora is. Csak béna voltam fotozaskor,nincs sajnos fényképezőm. Egyébként érdekes, mert van amikor nem is érzem, hogy ott van,de van,hogy nagyon zavar. Nemtom mitől függhet.
2016. jún. 11. 20:26
 9/20 anonim ***** válasza:

Én már csináltam telefonos képet is,jó lett.Fordulj a fény felé,pl.a napfény felé, jól belevilágít a torkodba.Próbáld meg....Én is gondolkodom,hogy levágatom,de nem szeretném ha tőböl eltávolítanák,elég lenne ha csak kisebbre rövidítenék.Engem sem zavar mindig,de ha lefelé hajtom a fejem,érzem a nyelvgyökömön,sőt van mikor a gégefedőmet csiklandozza.Nem tudom milyen lehet a műtét,lesz-e öklendezés,mert ha megérintem a nyelvcsapom,majnem elhányom magam,és torok vizsgálatnál is.Nézegettem a neten,az ENT House gégészeti magánrendelésen csinálnak ilyen uvula plasztikázást.Mutatok még egy képet,ezen látszik a legjobban mekkora az uvulám.

[link]

2016. jún. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Na jó,ezen a képen tényleg nagyobbnak tűnik, mint az enyém. Én hétfőn kérdezek utána, hogy mennyiért csinálnák meg. És amúgy én sem akartam tőbe levágatni,legalább a felét lecsíphetnék. Amúgy tartok tőle én is,nem sszeretem,ha a torkomban nyúlkálnak.
2016. jún. 11. 23:53
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!