Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez epilepsziás roham vagy más?

Ez epilepsziás roham vagy más?

Figyelt kérdés
Párommal történt az eset, hogy egy nap ültünk kint a teraszon, fogta a kezem, nagyon romantikus volt, de egyszer csak megszólalt halál félelemmel hogy -Menjünk be! Kérdeztem hogy most miért, de nagyon megijedtem szóval bementem, ő kint maradt, 2 perc múlva kimegyek hozzá, és csak állt, nézett nagy bambán, és mikor hozzászóltam: -Jól vagy? Elkezedett ilyen nagyon hülyeségről beszélni, aztán kérdezte hogy -Hol vagyok, -Te ki vagy? Nem is tudtam semmit mondani, aztán elkezdett normálisan beszélni, és a végén tudatában volt, és mondta hogy epilepsziás rohama volt, de hogy ez évente 1-2x fordul elő. Nagyon megijedtem!!! Oxigénhiányosan született, de nem lett belőle semmi baja. Ez most mi volt? Én úgy tudtam hogy az epilepsziás roham közben nem tud beszélni. Most csak eljátszotta vagy mi, én ezt nem értem. Valami tapasztalat?
2016. jún. 6. 09:27
 1/2 anonim ***** válasza:
Amikor általános iskolába jártam, velem is történt egyszer ilyesmi. Nem sokkal ezután diagnosztizálták nálam az epilepsziát. Nem túl jellemző a roham közbeni beszéd, (a bamba nézés már annál inkább) de előfordulhat. Szóval nem hinném, hogy megjátszotta. Egyébként ha megkérdezed, hogy emlékszik-e rá mi történt, és igennel válaszol, akkor nagy valószínűséggel szimulál. Ugyanis az epilepsziások nem emlékeznek vissza a rohamaikra.
2016. jún. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

"Ugyanis az epilepsziások nem emlékeznek vissza a rohamaikra." - van, aki igen (a kisebb rohamokra), van, aki nem.


De ilyen epilepsziás tünetről (kis rohamnál, ami nem jár eszméletvesztéssel) még nem hallottam. Kihagyó, szaggató látás, derealizáció, déja vu, csőlátás, furcsa fantom-érzetek (emelkedés- süllyedés-érzés, kicsiség vagy óriásság-érzés, hangtalan belső dobolás, zaj, kavargás, furcsa valami-jelen van-érzés), időtlenség, megsemmisülés-érzés, ezek szoktak lenni.

2016. jún. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!