Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A ti "házi patikátok" miket...

A ti "házi patikátok" miket tartalmaz?

Figyelt kérdés
NeoCitran, Advil Ultra Forte, Rhinospray Plus (vagy más orrspray), vitaminok, Betadine, sebhintőpor, ragtapasz, Sudocrem, Imodium, Smecta, Normaflore, Espumisan... Ti miket tartotok otthon "vészhelyzet" esetére?

2016. jún. 6. 12:26
 1/9 A kérdező kommentje:
Lázcsillapítónak és fájdalomcsillapítónak mit használtok? Azt talán még érdemes beszerezni. (Valami vény nélkül kaphatót. Ha nagy a baj, úgyis orvoshoz megy az ember, ő meg tudja, mit kell felírni.)
2016. jún. 6. 12:27
 2/9 A kérdező kommentje:
Illetve olyan gyógyszert is írhattok, ami vényköteles, de tartalákba van otthon, mert az vált be pl Algopyrin. (Csak egy példa)
2016. jún. 6. 12:41
 3/9 anonim ***** válasza:
Orrspray mindenkeppen( mindig mas), Algopyrin, Flector, Immodium, Rubophen, kotszerek, sebtapasz, elsosegelyes doboz, sebfertotlenito, Normaflore, Nospa, b6 vitamin. Es ha valamelyikonk megbetegedik es marad gyogyszer azis szokott lenni itthon. Altalaban meg szokott maradni, olyan amit nem kotelezo mindig beszedni.
2016. jún. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi! Mondjuk fejfájásnál alapból iszom pár pohár vizet, esetleg alszom egyet, ha megtehetem épp, és ha nem muszáj, nem veszem be. Csak hát vannak szükséghelyzetek. Pl lázat se szeretek csillapítani, mivel az is egy tüneti kezelés. Jobb a kiváltó okot megszüntetni, csak addig is kell valami, amíg az ember eljut orvoshoz.
2016. jún. 6. 13:02
 5/9 anonim ***** válasza:
Rubophen vagy az Algopyrin is jo lazcsillapitara es fejfajasra egyarant. En is csak akkor szoktam bevenni ha nagyon faj es en annyira kiismertem mar a testem, hogy meg tudom allapitani h az aktualis fejfajasom el.fog mulni hamar vagy sokaig fog tartani.
2016. jún. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha nagyon fáj a fejem és nagyon nem jól érzem magam a láztól, akkor Rubophent szoktam bevenni. Egyébként nem sok minden van itthon, jód, kötszerek, Fenistil gél, sebhintőpor, Algopyrin és No-Spa, valamint Kálcium pezsgőtabletta.
2016. jún. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Algopyrin, vastabletta, b6, betagen, rivotril, espumisan, kalcium, ambroxol, hova, valeriana, szivgyogyszerek, igazabol nagyon sok minden sajnos

Ket ciposdoboz+2 fiok tele van

2016. jún. 6. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem rendszeresen szedett gyógyszerekre gondoltam (szívgyógyszer, vérnyomáscsökkentő stb), hanem amiket csak szükség esetén vesz be az ember pl ha náthás vagy ilyesmi.
2016. jún. 6. 15:59
 9/9 anonim ***** válasza:

Csipkebogyó, galagonya, parlagfű, diólevél, borecet, fokhagyma, borókabogyó, köménymag, macskagyökér, kakaópor, szerecsendió, termonukleáris UV-C lámpa (Nap), szúnyogcsípés este a Rákos partján.

Fogfájásra vészesetre ibuprophen.

2016. jún. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!