Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Tudnátok segíteni? Kényszerbet...

Tudnátok segíteni? Kényszerbeteg vagyok. Mit tegyek, hogy kigyógyuljak belőle?

Figyelt kérdés

Kényszerbeteg vagyok, azt hiszem súlyos. Pszichológusnál már voltam de nem nagyok segített. Azt hiszem hogy, csak a pszichiáter segíthet. De hiába fontos hogy elmondjam a szüleimnek mennyire súlyos valahogy ha elmondanám a végtelenségig kellemetlenül érezném magamat.


A tüneteim:


-Mivel régebben piszkáltak és nem tudom őket elfelejteni, nos amikor az egyik családtagom szemébe nézek akkor olyan mintha beléjük ment volna egy régi piszkáló és nem bírom ki, hogy kiszedjem belőlük.

-Ha hozzám érnek vissza érintem őket

-Van olyan ha mondjuk rosszul veszem a levegőt akkor mintha belém jönnének és szintén ki kell szednem magamból.

-Ha valamelyik rokonomba mennek és kiszedtem őket belerakom a piszkálót egy számomra idegenebb ismerősömbe

-Amikor beszólnak nekem akkor nem bírom ki azt hogy ne mondjam "te vagy az"


Nagyjából ennyi. Kérlek titeket, hogy ha mondjuk csak a pszichiáter segíthet akkor írjátok meg vagy ha ezen már nem lehet segíteni. Előre is köszi a válaszokat :)



2016. jún. 23. 18:00
 1/5 anonim ***** válasza:
A piszkálós dolog, hogy is mondjam. Elég durva már, én a psuózichiátert javaslom, ha a pszichológus nem segített.
2016. jún. 23. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
*pszichiátert
2016. jún. 23. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha voltál már pszichológusnál,akkor csak tudják már a szüleid a betegséged,nem? Beszélned kell velük erről...

Igen, pszichiáter fog tudni segíteni!

Szerintem a súlyosság attól függ,mennyiben akadályoz a mindennapi életedben. Ha kis mértékben is, akkor is kérj segítséget! A pszichiáter sem fog csodát tenni, de esetenként a tünetek majdnem 100%-ban megszüntethetők, ha jól tudom.

Talán 17-18 év telik el az első tünetektől a kezelés megkezdéséig, mivel a betegek nagy része fél az emberek véleményétől. PEdig nem kell! GOndolom, te nem vártál ennyi évet és már tettél is valamit, elmentél pszichológushoz, ami nagyon jó! Szóval neked már könnyebb dolgod van.

Hány éves vagy?

2016. jún. 23. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
De amúgy hogyan szeded ki a piszkálót valakiből, és hogyan rakod át valakibe? Gondolatban?
2016. jún. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez semmi én több mint 10 éve szenvedek atól hogy ha bárki kiejti azt a két szót hogy "hogy mondjam" magamban dudolni kezdem Hogy mondjam el hogy vágyom rád hogy szeretem a bőröd illatát és napokig benne marad a fejemben. Nem vagyok Győzike fan. Nagyon szenvedek ettől.
2016. jún. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!