Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Tünetmentes epekövek esetén...

Tünetmentes epekövek esetén műtét?

Figyelt kérdés
3-4 mm-es epeköveim vannak, de soha semmi tünetet nem okoztak, UH során derült ki. Érdemes műttetni?

2016. jún. 25. 21:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Feltétlenül, mert egy időzített bomba. Érdemes fiatalabb korban megcsináltatni.
2016. jún. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én is ezen gondolkodtam, majd a doki meggyőzött, hogy érdemes műteni, mert elzáródás esetén óriási gubanc lehet.

pár hete volt a laparoszkópiás műtét. A kórteremben volt egy hölgy, aki már későn került az epekő miatt kórházba és egy halom problémát okozott a szervezetében. Ő nem úszta meg lapar. műtéttel, csak hosszanti vágással és már 3 hete a kórházban volt. Én a műtét után 2 nappal már otthon voltam, de a hölgynek még maradnia kellett.

Szóval hálát adok az égnek, hogy ilyen kisműtéttel és gyors felépüléssel megúsztam a történteket és még időben mondtam igent a műtétre.

Egyértelműen érdemes és fontos időben megcsináltatni az operációt!

Mihamarabbi gyógyulást kívánok.

2016. jún. 25. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem sok kő van az epehólyagban, régen nagyon nagy fájdalmakat okozott nekem, de aztán elkezdtem fogyasztani egy terméket és azóta semmi fájdalom. egy éve elmentem valami akupunktúrás kezelésre és másnapra elindult egy kő és elakadt az epevezetékbe; szép sárga lett a szemem, és iszonyat fájdalom... ERCP vizsgálattal -csövet dugtak le, feltöltöttek kontrasztanyaggal- kiszedték, de azt elfelejtették mondani, hogy ennyi-inni nem szabad utána.. sajnos egy hasnyálmirigy gyulladást okoztak nekem... Akkor nekem is mondták, hogy azonnal vetessem ki, de nem tettem és azóta sincs semmi bajom vele. Iszom a csodaitalt és talán még fel is oldódik... A feketekömény mag olaj hatásos lehet, ha valakit érdekel.
2016. jún. 26. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
3. írtam privátot :)
2016. jún. 27. 09:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!