Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Az idegi alapon működő betegsé...

Az idegi alapon működő betegségekbe bele lehet halni?

Figyelt kérdés
Pl.valaki idegbeteg vagy depressziós. Ha az öngyilkosságot nem nézzük nagyobb a lehetősége annak,hogy egy idegbeteg ember előbb hal meg ? Az idegeskedés tényleg megrövidíti az életünket ?

2016. jún. 27. 11:13
 1/2 anonim ***** válasza:
A nevelő anyám ideig alapú betegségben szenvedett és emiatt rengeteg betegsége alakult ki, és nehezen gyógyult. Bár erős volt mert 3 szívműtétet is túlélt és hamar felépült mert erős a szervezete, de egy nagyon durva tüdőgyulladást már nem bírt ki, mivel sajnos öröklődő veserákot is diagnosztizáltak nála ami nagyon erős ütemben növekedett és annyira roncsolta a szervezetét hogy még tüdőgyulladással kénytelenek voltak megműteni azzal hogy eltávolították az egyik veséjét mert mire teljesen kilábal a tüdőgyulladásból már késő lett volna. Csodával hatályos módon kezdett a műtét után rendbe jönni, de semmi életkedve nem volt. Sajnos sok előzményei voltak a dolognak mindenkit elvesztett maga köról csak én voltam neki meg az édesapám. Amikor apám súlyos motor balesetben életét vesztette akkor a nevelő anyám fél évig volt itthon de semmi életkedve nem volt. Egyik nap tüdőembólia gyanúval került kórházba amiről kiderült hogy nem az a baja hanem szívbillentyű szűkületet diagnosztizáltak amivel műteni kellett volna. Fél évet várt a műtétre, mellette a másik veséje is elkezdett rosszalkodni, megműtötték először azt, és jóformán éppen hogy kezdett rendbe jönni, már sor került a szívműtétre ahol egyből elzavarták mert így még nem műthető további fél évet kellett volna várni, de az idő alatt annyira elhagyta magát hogy semmire nem figyelt oda. Folyton evett, nassolt. Nagyon csinos, jó alkatú nő volt, korábban modellkedett is, sportos volt, életvidám, de ezzel úgy elhízott szegény hogy egy emeletet nem bírt felmenni fulladás nélkül mert ugye a szíve sem volt egészséges, meg semmi. Amikor behívták őt a szíve miatt a kórházba hogy akkor feküdjön be pár napra hogy teljes kivizsgálást kapjon hogy tudják hogy van a szervezete meg mennyire alkalmas a műtétre akkor persze annyira odavolt ár a szervezete hogy kapásból 3 betegséget diagnosztizáltak. Akkor utána emiatt lett rosszul hogy megint más betegséggel kell foglalkozni illetve a cukorbetegsége is rátett egy lapáttal hogy inzulin szigorúan és szigorú diéta. Titokban amikor dolgoztam hatalmas adag kaját rendelt magának hogy utoljára jókat egyen. Akkor másnap olyan rosszul lett hogy rohammentő vitte kórházba, nagy nehezen helyrehozták az orvosok, de akkor a délutáni órákba sajnos bekattant teljesen, saját lábára állt és mindenféle szó nélkül kiment egy száll hálóingbe sétálni az udvarra, akkor elég sok baja volt már idegileg már magával beszélgetett meg gondolt egyet és levette a hálóingét mert melege volt benne és szinte meztelen mászkált a udvaron. Akkor szerencsére a betegszállítók észrevették, egyből bevitték a pszichiátriára mert hiába volt rajta karszalag letépte magáról, így nem tudták hogy hova tartozik, amikor kiderült visszavitték a helyére mert még indokolt volt hogy ott tartsák, akkor hívtak fel engem hogy sürgősen menjek be, de mire beértem akkor elaludt és nem ébredt fel többé. A szemem láttára vitték el a halottasok, és hirtelen nem tudtam magammal mit kezdeni. Akkor én is idegi alapon kijött rajtam egy betegség ami miatt a pszichiátriára kerültem és egy évig nagyon beteges voltam. A munkahelyemről is ezért rúgtak ki, a barátnőm tartott el. Nekem csak az adott új erőt hogy a barátnőm ritka türelmes volt velem, és nagyon szeret a mai napig, és kitartott mellettem annak ellenére hogy ő akkor 18 éves volt, életvidám, bulizós lány létére nem hagyott engem egyedül. A szüleinek is sokat köszönhettem hogy adtak egy lökést hogy kilábaljak és már 2 éve hogy kezdek fizikailag is felépülni.
2016. jún. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem igen.

A lelki ("pszichológiai") alapú betegségek (pl. depresszió, stressz) előbb-utóbb testi tünetekben is megmutatkoznak. Okozhatnak kimerültséget, álmatlanságot vagy túlzott álmosságot, legyengítik az immunrendszert.

Egy betegségnek a legsúlyosabb következménye az öngyilkosság. Viszont, a testi következmények is okozhatnak gondokat. Mivel az immunrendszer legyengül, könnyebben kap el betegségeket, bár Magyarországon nem jellemzőek a halálos fertőzések.

A stressz miatt sok adrenalin szabadul fel, ami súlyos következményekkel jár. Az egész keringési rendszert, cukorháztartást "felturbózza", emiatt okozhat például cukorbetegséget, szívbetegségeket, tartós magas vérnyomást. A cukorbetegségnek is van rengeteg szövődménye. A magas vérnyomás árt az ereknek.


Az, hogy pontosan milyen betegségek alakulnak ki, meg milyen további szövődményekkel járhatnak, attól függ, hogy milyen lelki betegsége van az illetőnek. Teljesen más egy depresszió, mint egy stressz, vagy bármi más.

2016. jún. 29. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!