Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Az anyám előre haladott rákos...

Az anyám előre haladott rákos beteg, mi lesz vele?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy a leépülésnek milyen szakaszai vannak, mire lehet számítani.

2016. jún. 29. 09:46
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezt így nem nagyon lehet megmondani, függ attól hogy milyen rákja van(?), mennyire agresszív típus stb stb.

Kicsit több infó kéne

Orvosok mit mondtak?

nagyon sajnálom :(

2016. jún. 29. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
A kemo val majd megolik majd biztosan.
2016. jún. 29. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Mellrákkal kezdődött három éve(akkor kemo helyett gyógyszert kapott), de később kiderült, hogy rengeteg áttétje van. Eddig nem volt semmi baja, jól bírta magát, csak az kb. utolsó két-három hónapban hirtelen lefogyott, nem bírja magát. Nagyon gyenge, de még ellátja magát, csak sokszor nincs étvágya. Az orvosok nem csinálnak semmit, azon kívül, hogy mindenféle vizsgálatra küldik, hogy egyáltalán bírja fogja-e a kemót. Csak mint írtam nagyon gyenge, szerintem ezzel is csak az időt húzzák az orvosok, nem értek hozzá, csak ahogy én látom. Nagyon kiborító így látni anyámat, pár hónapja még nem volt "semmi baja", most meg ez van. Ő is tudja, hogy nem sok ideje van hátra, de még van benne életerő, minden vizsgálatra elmegy, ahova küldik. Csak az érdekelne, hogy aki családtagként átment ezen, hogyan is viselte, meddig tartott...

2016. jún. 29. 16:55
 4/9 anonim ***** válasza:

Biztosat nem könnyű ilyenkor mondani, viszont alighanem nagyon nehéz időszak előtt álltok, amihez szükség lesz türelemre és kitartásra. Amennyire lehet,érdemes pozitívnak kel lenni, ott lenni mellette.


Ilyenkor gyakran hirtelen változik a beteg állapota- az esetleges kezelések hatására- is. A "mélypontok" viszont várhatóan egyre rosszabbak lesznek, nem tudom, kemót fog-e kapni,viszont attól is jelentősen leromlik majd az állapota.

Rendkívül kínzó lehet ezt mind neki, mind nektek átélni, főleg hogy ilyen hirtelen jött ez az egész, akár egy villámcsapás..szörnyű.. sajnos nekem is volt részem hasonlót végignézni korábban, kegyetlen betegség ez..


Kitartást kívánok!

2016. jún. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat. Most már kórházban van, a tüdejében levő vizet szívták le. Nagyon rossz állapotban van, a párom szerint nem sok ideje van már hátra.
2016. júl. 7. 19:49
 6/9 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy ezt a kérdést már nagyon régen írtam ki, de csak most találtam meg. A fejlemény nagyon szomorú: szeptember elején meghalt az édesanyám.
2016. nov. 25. 15:08
 7/9 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom! :(
2018. jún. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Isten nyugosztalja szegényt!
2019. ápr. 2. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
nyugodjon bekeben edesanyad!
2022. ápr. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!