Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Két hete fáj a bal kézfejemen...

Két hete fáj a bal kézfejemen a kis- és gyűrűsujjam. Mitől lehet?

Figyelt kérdés

Eleinte az egész bal karom fájt, de iszonyúan, az ujjaim használhatatlanok voltak, gyengék, a kulcsot se tudtam elfordítani vagy a cipőmet, nem tudtam felemelni egy bögrét. Reszkettem és izzadtam a fájdalomtól, ezért elmentem vele orvoshoz. Azt mondta, hogy begyulladt a nyakam, az ízületeim pedig ropognak, kaptam rá gyulladáscsökkentőt és fájdalomcsillapítót, amitől a fájdalom el is múlt a karomban. Helyette viszont megmaradt csak a kézfejemben, a csukló kis kiálló csontjától a kisujjam végéig egy nagyon érzékeny, szinte égési sérüléshez hasonló, mégis kicsit zsibbadásszerű, állandó fájdalom. Ha a legfinomabban is hozzáér valami, annyira fáj, mintha a nyers húsba, nyílt sebbe dugnának valami forrót, az őrületbe kerget a dolog. Másik furcsaság, hogy a hideget sem bírja, ha hideg vízzel mosok kezet, alig tudom elviselni, a forrót viszont alig érzem meg.

Látványra semmi baja, nem dagadt fel egyik ujjam vagy a csuklóm sem, kitapintható a vérkeringés, és ha nagyon megerőltetem, be is tudom hajlítani az ujjaim, csak nagyon-nagyon fáj. Mitől lehet? Nem olyan jellegű a fájdalom, mint azoknál az alagutas szindrómás bigyóknál, volt már olyanom, de ez egészen más.



2016. jún. 29. 21:37
 1/1 anonim ***** válasza:
Csontkovács kezelés tud segíteni, ha már a gyulladásos állapot elmúlt.
2016. jún. 30. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!