Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A vesekövem már napok óta a...

A vesekövem már napok óta a húgyhólyagomban van. Amikor pisilek akkor kicsit pirosas, véres a vizeletem, olyan érzésem van, mintha a kő karcolná a húgycsövem. Viszont nem tud kijönni a kő. Valakinek van ötlete, mert nagyon rossz érzés?

Figyelt kérdés
Próbáltam a sört, rowatinexet, nospát, ugrálást, gyógyteákat stb... semmi eredmény..
2016. júl. 1. 16:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Urológus pl.?
2016. júl. 1. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Heti 1-szer van, az is hétfőként, kb. az egész kisváros és környéke ott van, délelőtt van rendelés, egy csomó időpontos van és egyszer sem biztos, hogy sorra kerülsz. Ezért gondoltam hátha valaki mondana valami használhatót amivel esetleg kijönne a kő..
2016. júl. 1. 17:08
 3/11 szamo77db ***** válasza:
Ha nem jön ki, felnyúlnak érte és lehúzzák. Nekem ezt mondták, mikor vesekövem volt. Infúziót is kaptam és töménytelen mennyiségű kórházi teát kellett innom. Kacsába kellett vizelni és a kacsa kiöntése előtt mindig felírták, hogy mennyi vizelet volt benne. 1700 ml-ért én már kikaptam a főorvostól viziten. Ennél többet kell "produkálni". Megszültem a követ és azzal engedtek el, hogy nagyon sok mozgás, nagyon sok folyadék.
2016. júl. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 szamo77db ***** válasza:
Még az jutott eszembe, hogy rettenetes az ellátás nálatok, azok alapján, amit leírtál.
2016. júl. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Hány nap alatt sikerült megszülnöd a követ? Mennyit ittál egy nap? Én ma nagyjából 1,5 litert ittam rövid időn belül, de nem jött ki sajnos a kő. Jó lenne elkerülni a kórházat vele...
2016. júl. 3. 22:27
 6/11 szamo77db ***** válasza:
Az első fájdalmaktól egy hétig otthon fetrengtem. Akkor vettek fel osztályra. Azt nem figyeltem, hogy mennyit iszom, meg infúziót is kaptam. A vizelet mennyisége volt a mérce, nem az, hogy mennyi teát ivott az ember. Lehetőleg minél többet. De olyan rossz volt az a kórházi tea, nem tudom, mi volt benne. Elhiszem, mert tapasztaltam, hogy nagyon rossz érzés. Be kéne feküdnöd kórházba. Ott többet tudnak tenni érted.
2016. júl. 4. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Tegnap begörcsölt a másik oldalon is a vesém, de ez már nem tompa fájdalom volt, hanem olyan lekaparom a falat görcs. Ügyelet lett belőle, ahol az injekció hatására utána lényegesen jobb lett a dolog. Viszont ma már megint érzem, hogy fájdogál, igaz még tompábban. Irtak fel egy fájdalomcsillapító kúpot, mellé nospát és rowatinexet kell szednem. Próbálok mozogni is már amennyire bírok, meg kirázatni akár biciklivel, akár kocsival, de most még a gyaloglás is egy nagy kihívás, nemhogy a vezetés vagy az egyensúlyozás :(.
2016. júl. 6. 15:40
 8/11 szamo77db ***** válasza:
Rengeteget kell inni és ugrálni, mint akinek elment az esze. Akkor is magadra kell erőltetni a folyadék fogyasztást, ha épp nem kívánod. És mozogni, ugrálni. Én a kórházban csináltam olyat, hogy a lépcsőházban megfogtam a korlátot és fél lábon ugrálva tettem meg egy emeletnyi távot. Aztán egyszer csobbant a kacsa, az alján ott volt a kő. Szaladtam a nővérpulthoz, azonnal szűrték a vizeletet, fenn is akadt a kő a szűrőn. Akkora volt, mint egy gyufafej. De volt egy tüskéje. Na, attól fájt annyira, hogy azt hittem, beleőrülök!
2016. júl. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Tegnap tekertem másfél órát, jó rázós úton, mégse történt semmi :(. Ittam mezei zsurló teát, azt olvastam több helyen, hogy az jó a vesére és vízhajtó. Hát alig jött ki valami, úgyhogy visszatérek a csalánteára. Amikor időm engedi ugrálok persze. Sajnos ma sem jobb még a helyzet, de iszom rendületlenül....
2016. júl. 7. 18:16
 10/11 anonim ***** válasza:
Szia!Próbálj meg sokat inni és minél tovább nem menni pisilni,mikor már nem bírod tovább,próbáld meg (hülyén hangzik) kinyomni nagy sugárban.Tesómnak így sikerült kipisilnie.Kitartás!Minél előbb keresned kellene egy urológust.
2016. júl. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!