Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Reflux miatt lehetnek ilyen...

Reflux miatt lehetnek ilyen tüneteim?

Figyelt kérdés

Refluxot diagnosztizáltak nálam 1 hónapja, kaptam rá gyógyszert, de én hülye savas italokkal vettem be a gyógyszert, így gondolom nem sokat használt.. (Pepsi, szénsavas ásványvíz).


Mivel hamarosan elfogy a gyógyszer, elkezdtem azon gondolkozni, hogy a reflux okozhat-e gyomor-köldök tájékon feszülést? Logikusan ha a beleimmel lenne valami baj, akkor lenne hasmenésem, vagy a székletem változna, de annak semmi baja, + gondolom bélgondok miatt nem émelyeghetek.



2016. júl. 5. 11:30
 1/9 A kérdező kommentje:
A szegycsont mögötti nyomás érzés eddig egyszer fordult elő velem, reggelente szokott maró érzés lenni a torkomban,
2016. júl. 5. 11:32
 2/9 anonim ***** válasza:
Savtúltengéstől émelyeghetsz. És a gyógyszert vízzel szed be mert másképp nem használ. :)
2016. júl. 5. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen.. én hülye.. És a feszülő érzés lehet amiatt?
2016. júl. 5. 11:36
 4/9 anonim ***** válasza:

Kerüld azokat az ételeket,italokat,amik felsavaznak.

Savtúltengésnél nem gyakori dolog a hasmenés,inkább a felfúvódás, maró érzés,fájdalom a gyomorban,nyelőcsőben.

2016. júl. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ezek megvannak, leginkább amiatt gondoltam bél gondokra, mert feszült a köldök körül a hasam. De az a felfúvódás miatt van, nem?
2016. júl. 5. 11:45
 6/9 anonim ***** válasza:
Igen,amiatt van.
2016. júl. 5. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm.. 17 éves vagyok, eléggé sokkolt először hogy ilyen betegségem van
2016. júl. 5. 11:52
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha refluxos vagy, akkor tilos a szénsavas ital, Kóla méginkább savasít. Diétázni kellene és csak szénsavmentes vizet igyál, csoki sem jó ilyenkor és a többi édesség sem.

Puffadást nekem is okozott a reflux, attól fájhat a köldököd körül, egyél meg minden este egy natur joghurtot.

2016. júl. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Úgy látom mindenki adott valamilyen tippet ahhoz, hogy ne legyen kifejezetten sav visszaáramlásod vagy legalábbis tud csökkenteni. Maga a gyógyszer hatása nem függ attól, hogy mivel veszed be. Persze a szénsav az felnyomja valamennyire a savat, de nem úgy kell rá gondolni, hogy az életben többet nem fogsz már ilyet fogyasztani. Erre inkább azt mondanám, hogy csökkentsd a heti adagot a szénsavas italokból és igyál többször vízet, akár lúgosat is fogyaszthatsz, mert az közömbösíti a savat. Igen, okozhat feszülést. Az émelygés nyelőcsőgyulladásnak tudható be, amire érdemes odafigyelned, de nem kell azonnal bepánikolnod, erre írta valószínűleg a gyógyszert a gasztroenterológus. Gondolom, hogy kontrollt is előírt az orvosod a gyógyszer szedése után. Ha a savlekötőt 3 hétnél több ideig szeded és utána egyből abbahagyod, akkor fokozattan több lesz a savtermelésed, erre ügyelned kell, hogy ne egyből hagyd abba, hanem fokozatosan az előírt adag csökkentésével, de ezt bizonyára alaposan átbeszéltétek a kezelő szakorvosoddal.
2016. júl. 8. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!