Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Vakbélgyulladásom lenne, vagy...

Vakbélgyulladásom lenne, vagy valami más a bajom?

Figyelt kérdés

Kb. egy hónapja hat napot töltöttem Erdélyben. Három nappal a hazaérkezésem után hajnalban felébredtem, rossz volt a közérzetem és lázam is volt. Még aznap reggel elkezdett fájni a hasam (az egész, a gyomortól a belekig) és néha hányingerem volt (ez időszakosan jött elő, nem volt folyamatos), egyszer hánytam is. Hasmenésem nem volt, bár aznap többször ürítettem. A háziorvost felhívtam, azt mondta, hogy egyelőre ne menjek be, csak küldjek vizelet (ezt csak a háziorvos nézte meg) és székletmintát(ezt laborba küldtem), illetve diétázzak. Később a székleteredményem mindenre negatív lett. Másnap a közérzetem jobb lett, semmi bajom nem volt, csak hőemelkedésem. Harmadnapra már semmi panaszom nem volt, ettől függetlenül a biztonság kedvéért még két napot diétáztam. Négy nap múlva este hirtelen hasmenésem lett, amely kicsit enyhébb formában (gondolom alig volt bennem már valami) még jelen volt másnap reggel is. Bevettem egy hasfogót és szedtem probiutikumot, később egy-két széntablettát vettem be és szedtem a probiutikumot tovább, de hasmenésem már nem volt. A széntabletta szedésének abbahagyása után a székletem apró, bogyós (pontosabban az elején egy kb. 50 cm hosszú darab és utána bogyók), de nincs szorulásom. Másfél hét telt el és még mindig ilyen. Mi lehet az oka? Mit tudok ellene tenni?

Olvastam, hogy ez lehet vakbélgyulladástól. A hasam tegnap este fájt(pontosabban nem fájt, de éreztem, hogy nincs ott minden rendben, aludni bármilyen pózban tudtam) jobb oldalt legalul (a McBurney pont alatt jóval), ez azóta abbamaradt. de kissé tartok még tőle. Ideges lettem, emiatt alig bírtam elaludni (lehet, hogy ez is rájátszott). Még akkor kipróbáltam a különféle tapogatásos módszereket több pózból(ezalatt a jobb láb különböző helyzeteit értem),illetve a hasam bal felére is rányomtam két kézzel, majd elengedtem, de nem fájt, illetve kemény sem volt.

Írták még, hogy a bogyós széklet máj, epe lassult működése miatt is jelentkezhet. Az utóbbi időben elég sok cukros ételt fogyasztottam, lehet, hogy ez a gond? Volt veletek hasonló?



2016. júl. 19. 13:00
 1/4 A kérdező kommentje:
Az elején 5cm hosszú darab és utána bogyók. Nyilván nem 50, csak elírtam.
2016. júl. 19. 13:03
 2/4 anonim ***** válasza:
Biztos nem vakbélgyulladás. Azzal te már rég a műtőbe lennél. Ez valami más. Jó lenne egy teljes kivizsgálás nem csak a háziorvos telefonos véleménye.
2016. júl. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem ártana egy vérvétel és hasi ultrahang, abból többet lehetne tudni.
2016. júl. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 hosszúhajú ***** válasza:
én úgy hallottam a vakbélgyulladás akkor lehet, mikor időközönként erős fájdalom nyilal bele - nem ilyesmit írtál...
2016. júl. 22. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!