Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Milyen úszásnemben ússzak...

Milyen úszásnemben ússzak gerincferdüléssel?

Figyelt kérdés

3 éve az ortopédus mondta, hogy ússzak, tornázzak de akkoriban nem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget... Most viszont már fáj a hátam. Utólag tud okos lenni az ember, de 15 évesen nem tartottam fontosnak. Másnak is volt, nekem is van - gondoltam.

Most viszont el szeretnék jezdeni vele foglalkozni. Elkezdem a fegyencedzést, meg van gyakorlatos papírom. Így jó időben eszembe jutott az úszás is. Holnap szeretnék is menni, de nem tudom, melyik ústásnem lenne a legjobb. Keresgéltem interneten: valaki a hátúszást javasolja, valaki a gyorsat is, más meg a hát- és mellúszást (szabályosan!) váltva, a negyedik meg a pillangót javasolja. Aztán az ötödik meg azt mondja, hogy mindjuk az egyik nem jó a hátnak meg nyaknak meg először amúgy is meg kell állapítani a gerincferdülés fajtáját. Most akkor melyik lenne jó? És még az lenne a kérdésem, hogy a 3 év alatt mennyit rosszabbodhatott? Még használható az akkori eredményem? Amúgy 2 görbület van benne, középtájt neg felül (inkább a nyak alatti részt szokott fájni. A papír jobb oldali enyhe bordapúpot is ír.

Az egyik bordám jelenleg láthatóan feljebb van, mint a másik.


A segítséget előre is köszönöm! 18/L


2016. aug. 9. 16:18
 1/2 anonim ***** válasza:

a gyakorlatos papírod felejtsd el. A lényeg, hogy a gyakorlat olyan nehéz legyen, hogy a 8 ismétlés már nehéz legyen. Így az úszás, fegyencedzés se túl jó.

Ezeket csináld, emelve a súlyokat:

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__betegsegek__7814765-..

2016. aug. 9. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Menj vissza az ortopédiára és kérdezd meg az orvost,

melyik úszásnemet javasolja

2016. aug. 10. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!