Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Körömágy-gyulladás volt egyik...

Körömágy-gyulladás volt egyik ujjamon, pár ujjamon a köröm mellett közvetlenül fáj és duzzadt, de nincs begyulladva, mostanában könnyen törnek a körmeim, mi lehet ez?

Figyelt kérdés

Körömágy-gyulladással kezdődött egyik ujjamon, eléggé gennyes volt, de végül meggyógyult, de már akkor is észrevettem, hogy mindkét kezemen a köröm mellett pár ujj esetén eléggé duzzadt a bőr meg fáj is.

Lábköröm is eléggé törik.

Semmit nem használok körömre mert férfi vagyok.

Mi okozhatja ezt, netán valamilyen hiány és mit tudok tenni hogy elmúljon?



2016. aug. 13. 08:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Fizikailag probléma lehet, ha a körmeid két végét nagyon bevágod, ha hajlamos vagy rá, akkor könnyen begyulladhat, Nekem is ilyen a nagylábujjam a lábamon, sokszor voltam már így, mostanában egyenesre vágom a körmömet, így nem tud benőni és begyulladni.

Ha törik a körmöd az valamilyen hiánytünet lehet. Próbálj meg minél változatosabban táplálkozni, sok friss gyümölcs, zöldség. Jó lenne főtt gabonákat is enned, azokban nagyon sok tápanyag van. Ha vashiány okozza, akkor hús, máj, stb. Először is végig kellene gondolnod a táplálkozásodat, hogy nem attól lehet-e esetleg.


Külsőleg érdemes lenne valami kenőcsöt tenni rá, ami segíti a gyógyulást. Itt vannak lehetőségek rá: [link]

2016. aug. 13. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, a barna kenyeret kihagytam a táplálékokból, olyat vegyél, amiben látod a rostdarabokat, ne valami színezett utánzatot.
2016. aug. 13. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szedjél B-komplex vitamint! Erősíti a körmöket!
2016. aug. 18. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!