Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Az aranyér tapintásra kemény...

Az aranyér tapintásra kemény dudor? Mi lehet ez ha nem aranér? Ha aranyér akkor az milyen időn belül múlik el?

Figyelt kérdés
Pár napja az ánuszomon találtam egy apro dudort, kemèny ès viszket viszont más tünetem nincs. Nemtudom hogy aranyèr vagy valami más. (kenem aranyèrre valo krèmmel de semmi változás)

2016. aug. 13. 15:44
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem igen. Ami nekem segített: napi többszöri (5-6 alkalom) 25 perces langyos vízben ücsörgés, aztán azonnal reparon krém. Egy hét alatt visszament a csomó.


Viszont terhességem alatt erre nem volt lehetőségem (nem szabad ülőfürdőzni), ezért akkor kezeletlen volt, és ki kellett műteni.:/

2016. aug. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Feltehetően az, nézd meg tükörrel. Ha sötétebb, kékes színű, akkor már alvadt vér lehet egy kiboltosodott visszér szakaszban, alvadt állapotú vér formájában. A felszívódást úgy szokták gyorsítani, hogy két ujj között szétnyomják.
2016. aug. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm ez kicsit megnyugtatott már megijedtem hogy valami sulyosabb ,igen sötétebb ,megprobalom kifakasztani
2016. aug. 13. 16:22
 4/7 A kérdező kommentje:
Azthittem ilyen fiatalon (19) nem lehet aranyerem nem is ülök sokat, állo munkát vegzek
2016. aug. 13. 16:24
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát igen! Valamikor még ez az idősebb korosztály betegsége volt. De amióta -és ennek csak kb 40 esztendős múltja van- a természetes sóba káliumsót kevernek, bizony egyre fiatalabbaknál jelentkezik az aranyér. De ezt nem közvetlen a kálisó okozza, hisz az tudományosan bizonyított tény hogy a kálisó a szervezetet gyógyítja.

Csak a meg nem emésztődött kálisó, az egész bélrendszerben kifejti baktériumölő hatását, és a végbél környékén keletkező apró repedéseket sem engedi gyógyulni.

2016. aug. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A "kifakasztás" rossz ötlet!!!
2016. aug. 14. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Mièrt?
2016. aug. 14. 08:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!