Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mitől esik össze?

Mitől esik össze?

Figyelt kérdés
Édesapám régebben (6-7 éve kb.) nagyobb mennyiségű alkoholfogyasztás esetén másnap reggel felkelés után ment wc-re és mikor elvégezte a dolgát a fürdőből kifele egyszerűen össze szokott esni. kb. 6-7 alkalommal fordulhatott elő 1-2 éven belül. azóta eltelt 6-7 év és kezdtük azt hinni, hogy már elmúlt neki, de ma reggel a hétvégi ivászat után megint összeesett reggel. elmondása szerint pisálás közben nagyon hirtelen rájött a rosszullét ezért egyből vissza akart menni az ágyba de már nem jutott el addig. szemei fel voltak fordulva majd egy levegővétel után lecsukódtak, teljesen eszméletlen volt, nemis emlékszik rá, és maga alá is pisált. nagyon sokat gondolkozunk, hogy mitől lehet ez. 6-7 évvel ezelőtt orvos azt mondta nem ihat alkoholt, de ez hülyeség, 6-7 év alatt minimum heti 2x berúgva jön haza, de 90%-ban csak sörözik. az összeesések előtt általában pálinkát is iszik, tehát van köze hozzá szerintünk, de ezis olyan h máskor is szokott pálinkázni, de nem esik össze másnap. nem tudjuk megfejteni, hogy mitől lehet. valaki?

2016. aug. 15. 16:47
 1/1 anonim ***** válasza:

Szerintem menjetek el egy komolyabb kivizsgálásra.


Én arra tippelnék, hogy kevés a folyadékbevitele(3 liter mentes víz min, meg lúgos is mehet mellé.), mikor meg ürít, akkor lehet "elzáródik" egy ér(túl sok vér akar átmenni rajta hirtelen(vagy valami ilyesmi), és az bezavarhat, vagy valamit nagyon ingerel ürítés közben, és a szervezete/agya ezt nem képes feldolgozni.


Amúgy meg sosem fogom megérteni, minek kell ilyen mennyiségben inni az alkoholt. Még ha minőségi termékről lenne szó, de legtöbb esetben nem az.

Szerintem csak nagyobb alkalmakkor fogyasszon alkoholt, előtte meg igyon sok vizet, meg egyen olyat amitől nem szívódik fel annyira az alkohol.

2016. aug. 16. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!