Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Follikularis pajzsmirigyrák...

Follikularis pajzsmirigyrák tulelesi eselyek?

Figyelt kérdés
Egy ismerosomnel ezt a pajzsmirigyrakot talaltak kb. 1 eve. Kemora jar, es ha ettol nem javul akkor megmutik! Miert van ez? Miert nem azonnal mutik meg? Mennyi az esely a tulelesre? A valaszokat elore is koszonom!
2016. aug. 19. 17:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Sugarazni szokták, hogy összemenjen a daganat
2016. aug. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Meg megnézik hogy reagál a daganat a kezelésre
2016. aug. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ertem koszonom...es kemoval van esely a gyogyulasra? :/
2016. aug. 19. 21:58
 4/7 anonim ***** válasza:
A kemoterápia és a sugárkezelés jelentősen zsugorítja a daganatot, amit a kezelések után általában műtenek is. Van akinél azonban olyan mértékben összezsugorodik a tumor a kezelésektől, hogy a műtétet is megússza. Egyébként azért nem szokták ilyen esetekben azonnal műteni, mert vagy nagy a tumor (zsugorítani kell, hogy kisebb műtéttel ki lehessen szedni), vagy éppen olyan szerencsétlen helyen van (nyom valami belső dolgot, vagy ütőeret, ilyesmi), hogy nem merik bevállalni a műtétet, mert rizikós lenne. Bízni kell az onkológusokban, hidd el, tudják mit csinálnak (egy 7 éve tünetmentes rákos beteg)
2016. aug. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok. Igen, a kemóval sokkal jelentősebb az esély a gyógyulásra, mintha nem kapna kemót. én is kaptam, annak köszönhetőhogy még itt vagyok (állíólag ha nem vállaltam volna be a kemót, csak a műtétet meg a sugarat, akkor Max. 2 évet élhettem volna....így már ez a 7.-ik tünetmentes év) Azonban a gyógyulás sok tényezőtől függ:milyen típusú a rák, milyen stádiumban lett diagnosztizálva, beteg általános állapota, hogy reagál a kezelésekre, stb. Ezért nem tudnak az onkológusok sem biztosat mondani, mert tényleg rengeteg összetevője van annak, hogy meggyógyul -e az illető vagy sem. Kemény dolog ez a rák sajnos 😩
2016. aug. 19. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Koszonom :) ha jol tudom 70%os eselye van a tulelesre...ami szerintem sok :) neked utolso hozzaszolo pedig tovabbi jo egeszseget kivanok :)
2016. aug. 20. 08:20
 7/7 anonim ***** válasza:
Köszönöm szépen! Ismerősödnek pedig mielőbbi gyógyulást!!!!
2016. aug. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!