Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehet, hogy hasimotom van? Az...

Lehet, hogy hasimotom van? Az mi és hogy alakul ki?

Figyelt kérdés

Magas TSH szint mellett a T3 és a T4 jó volt. Mivel a nőgyógyászom mondta, hogy menjek el endokrinológushoz és már én is mondtam a dokinak, hogy ne küldjön el azzal, hogy fogyjak le, mert nem megy. Mindennapos edzéssel és alig evéssel fél év alatt csak 4 kgt fogytam. Majd a végén elájultam. Na már most felírt nekem egy éve Euthyroxot reggel egy felet éhgyomorra. Azóta álmos vagyok, kedvetlen, gyakran fáj a fejem. A mostani kontrollon nagyon magas lett az ATPO szintem. Azt mondta a doki, hogy 3 hónap múlva kontroll, mert lehet, hogy csak egyszerű pajzsmirigy gyulladásom van vagy kezdődő hasimotom. ?! Ennek akkor már nem meg kellene lennie? Értitek mire gondolok. Számomra ez a váltás most hirtelen jött. Nem eszek lisztes dolgokat, cukrosokat sem. Ha (ritkán) kávét iszom, azt is édesítővel. Sokat futok. Szóval étrendem, életmódom jó. (Ezt már 3 éve alakítgatom.) És azóta sem fogytam sőt, ingadozik. Mikor nem eszek egy két kg lemegy, majd a duplája jön vissza. Teljesen össze vagyok zavarodva. Alulműködésből Hasimoto? Hogy? Eddig úgy éreztem, hogy a doki csak azért írt fel gyógyszer, hogy ne nyavalyogjak.

Megijedtem.



24L

85kg


2016. aug. 26. 11:05
 1/1 anonim ***** válasza:

A Hashimoto autoimmun eredetű pajzsmirigygyulladás, ami okozhat alulműködést. Tilos mellette a jód szedése, mert csak belobbantja.


Jó endokrinológust keress, aki nem csak TSH-t, T3-T4-et néz. A biztonság kedvéért az inzulin szintedre is ránézethetnél, egy terheléses vizsgálattal (inzulinrezisztencia, együtt járhat pm alulműködéssel).

A Facebookon találsz nagyon jó pajzsmirigyes csoportokat, érdemes belépned egybe, mert sok támogatást, tippet kaphatsz a hasonló cipőben járóktól.

2016. aug. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!