Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Bőrbetegség, vagy bőrallergia?

Bőrbetegség, vagy bőrallergia?

Figyelt kérdés

Már fél éve (körülbelül), ha valamilyen irritáció éri a bőröm (nyomkodás, vakarás, szúrás, stb.), akkor egyből felhólyagosodik, illetve egy kisebb fájdalom jelentkezik a területén, viszont 10 - 20perc alatt elmúlik minden. Azóta veszem észre ezt a tünetet, mióta 1 éve kialakult nálam egy kisebb laktózérzékenység. (Nem tudom mennyire köthető hozzá.) A kérdésem az lenne, hogy ez valamiféle allergiás reakció lenne? A közeljövőben tervben van tetoválás, ezért szeretném főként kikérni a véleményeket, ha esetleg volt ilyen panasza valakinek már!!


Kép: [link]



2016. aug. 27. 17:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Akármi is legyen a tetoválást felejtsd el.

Elsőnek ekcémára gyanakodtam, de az vörös lenne és még jobban viszketne...

Valószínűleg valami bőrbetegség. Az sem kizárt, hogy genetikus, de az sem, hogy valami egyszerű gomba okozza.

Menj el házidokihoz és kérj beutalót bőrgyógyászatra, majd ott időpontot minél hamarabb.

Laktóz intoleranciához annyira nem kötném, ott a tejcukor és tejzsír valamelyikével van a baj belül, itt a bőrnél kívül.

Jobbulást!

2016. aug. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Nekem csalánkiütésnek tűnik. Ha elmész a házidokidhoz ő is tud mondani valamit, vagy ír fel gyógyszert, de ez olyasmi.
2016. aug. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat!

Ma megyek konzultálni a háziorvossal.

Egyébként ezek a "kiütések" csak a karomon, lábamon, hasamon és a lábamon szoktak jelentkezni. A hasamon nem annyira durva, inkább a hátamon.

Tehát változó, hogy milyen "intenzitással" jön ki.

Szóval ezért is nem értem mi lehet a gond.

2016. aug. 29. 10:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!