Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Honnan tudhatom, hogy megfázta...

Honnan tudhatom, hogy megfáztam, vagy allergiás vagyok?

Figyelt kérdés
Múlt héten szerdán éjjel meglehetősen megfáztam, nem szedtem rá semmit és nem is nagyon pihentem, és még azóta is állandóan tüsszögök és fújom az orrom. Ugyanakkor a szemem és a torkom is szokott viszketni. Már fogalmam sincs, hogy most mi a helyzet.
2016. szept. 2. 08:00
 1/2 anonim ***** válasza:
Nátha eltarthat 2 hétig is, de azt, hogy allergiás vagy-e, csak vizsgálattal lehet megállapítani.
2016. szept. 2. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha allergia, az orrváladék általában szinte vízszerű (az állaga és a színe is), nem sűrűsödik úgy be, mint megfázásnál. Ha a szemed és a torkod is viszket, nagy eséllyel allergia, de lehetsz egyszerre megfázva és allergiás is. Ha nem múlik, fordulj orvoshoz, vagy vegyél patikában vény nélkül kapható gyógyszert, pl. Cetirizint, naponta egy tabletta és ha elmúlik pár napon belül, allergia volt.
2016. szept. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!