Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mikor sportolhatok újra...

Mikor sportolhatok újra normálisan?

Figyelt kérdés

Mononukleózisom (csókbetegségem) volt egy hete. A betegség 1 hétig tartott, de ugye a nyirokcsomók azok még maradtak. A tüneteim torokfájás, folyamatos hőemelkedés, orrdugulás voltak. Ezek 1 hét alatt elmúltak, sokat pihentem,ahogy azt mondták. A lépem is fájt úgy ahogy. Az orvosok mondták, hogy 1 hónap plusz pihenő lesz a sport szempontjából mert a lép megrepedhet.


A kérdésem az lenne, hogy ha egy hónapot pihenek, noku sport,akkor a következő hónapban már futhatok kilómétereket és edzhetek nagyobb súlyokkal, csinálhatok nagyon kemény, kimerítő edzéseket, mint a betegség előtt?


2016. szept. 8. 10:56
 1/6 A kérdező kommentje:
18/F
2016. szept. 8. 10:57
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem, fokozatosan térj vissza az edzéshez!

Betegséget legyűrted, elég kimerítő a szervezetnek, fokozatosan terheld az edzéssel.

2016. szept. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Csak nagyon fokozatosan szabad visszaterhelni magad, és a sportolást csakis akkor kezd újra, ha előtte a kontroll vizsgálaton már normális nagyságú a léped.

Sajnos a mononukleózis nagyon hosszan rajta tudja hagyni a szervezeteden a nyomát, a megerőltetés ilyenkor jó darabig nem tanácsos. Nekem ugyan már felnőttként volt mononukleózisom, de fél év is elmúlt, mire minden, a vérképem is visszaállt a normális értékekre. A lépmegnagyobbodás olyan két hónapig minimum eltartott.

2016. szept. 8. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Utolsó! Neked milyen tüneteid voltak, hány hétig tartott? Nem volt súlyosabb?
2016. szept. 8. 17:52
 5/6 anonim ***** válasza:

Huh, hát nekem úgy kezdődött, hogy belázasodtam. Ez egy nap volt, utána viszont hetekig (2-3 hét) hőemelkedésem volt, közben persze voltam dokinál is, az továbbküldött vérvételre, fül-orr-gégére, végül a leletem alapján félrediagnosztizálva hepatitisz gyanúval beküldött kórházba. Ott nem értették, miért ezzel küldött, mert egyértelműen mononukleózisra utalt a vérkémiám. Addigra a folytonos hőemelkedés mellé bedurrant a mandulám és megnagyobbodott lépem, májam, mondjuk ezt akkor érezni nem éreztem, csak vizsgálat meg a labor alapján mondták. Aztán a vírus tovább ment a csontvelőre, és elkezdett leesni a fehérvérsejtszámom, de durván, betettek a kórházban elkülönítőbe, gyakorlatilag 3 hétig (-1 nap, amíg közös kórteremben voltam) ott voltam, mire vissza nem ment a fehérvérsejtszámom a biztonságos értékre. Addigra a májértékeim már rendbejöttek, a mandulám sem fájt és a hőemelkedés is elmúlt. Viszont még hónapokig volt lépmegnagyobbodásom és érzékeny is volt, éreztem időnként, a fehérvérsejtszámom meg a normál értékre a következő augusztusban ment vissza (novemberben lettem beteg). Szóval igen, súlyosabb volt, mint mondjuk egy korodbelinél olyan szempontból, hogy sokáig tartott, meg elég durván megkeverte az immunrendszeremet, viszont abból a szempontból meg szerencsém volt, hogy lehetett volna sokkal súlyosabb magas lázzal stb.

De iszony nehezen szedtem magam össze belőle, az első pár hónapban olyan gyenge voltam, mint az őszi légy. Nagyon hamar kimerültem mindentől.

2016. szept. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ!
2016. szept. 9. 16:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!