Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehet-e önök szerint hosszútáv...

MIKLÓS18 kérdése:

Lehet-e önök szerint hosszútávon nézve egészségre káros az alábbi furcsa szokás? (minden lényeges lent! )

Figyelt kérdés
Kizárólag szombati napokon nyúlok alkoholhoz,akkor is kivétel nélkül vörös nedűhöz,kivétel nélkül az esti órákban,Van egy közhely,hogy napi max 2 dl vörös jót tesz több tekintetben is az egészségnek,de nekem teendőim miatt "luxus" lenne,ha hétköznap iszogatnék,még kis adag tekintetében is!Ezért kiszámoltam,hogy ha egy bolti,jó minőségű(750ml)-est elkortyolgatok a hét tetszőleges napjána,akkor gyakorlatilag napi 1 dl megvan,csak nem egyenletesen szétosztva!De néhányan mondták,hogy ez helytelen,ha egy napra koncentrálom kifejezetten,és káros is lehet!(annyira lassan kortyolom,hogy összesen 4-5 órahossza,még kezdettől eljutok az üveg végére,tehát messze vagyok attól,hogy utána bármilyen részegség,vagy egyéb bajom legyen,és megszoktam,2 éve így teszem ezt!)önök szerint ez mekkora kockázattal járhat hosszútávon?)most ép vagyok teljesen egészség tekintetében,de már volt egy súlyos hipertóniám,igaz,nagyon régen,még kiskorúként,akkor még egyáltalán nem fogyasztottam italt,de ez a betegség már megfelelő kezeléssel régóta a múlté,nem hat ki a jelenemre!)várom őszinte válaszaikat,lehetőleg nem túl szórakozott személyektől,és kamuválasz-mentesen!

2016. szept. 8. 22:47
 1/2 anonim ***** válasza:

Kedves Miklós!


Elég aggasztónak tartom,hogy 18 éves létedre olyan unalmas az életed,hogy a Gyakori Kérdéseken írsz ki hamis kérdéseket.

Azt javaslom,hogy inkább olyan területen hasznosítsd a fogalmazási képességeidet,ahol értelme is van.

Ha elég ügyes vagy,akkor egyszer talán még a szerelem szex kategóriáig is eljuthatsz.


Üdvözlettel:Valaki


UI.:Gratulálok hozzá,hogy sikerült megtalálnod a magas vérnyomás másik elnevezését,szerintem is szép szó.

2016. szept. 8. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Az alkoholizmust nem lehet bagatelizàlni,és mivel ismeretlen vagyok ön szàmàra,kérem ezeket az előítéleteket fejezze be,komoly vàlaszt vàrtam!
2016. szept. 15. 16:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!