Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogyan zajlik a kolonoszkopias...

Hogyan zajlik a kolonoszkopias vizsgalat? Kell elotte esetleg napokkal dietazni?

Figyelt kérdés
Mikor lehet utoljara etkezni ha masnap delutan 4orakkor kerulok vizsgalatra. Koszonom a valaszokat elore is!
2016. szept. 14. 13:16
 1/9 anonim ***** válasza:
Anyukám volt. Nem diétázni kellett hanem koplalni előtte 2 napig+kapott hashajtó italt és teljesen üres belekkel ment oda.
2016. szept. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Hashajtó előtte lévő nap.

Van egy lista, hogy előtte lévő héten miket lehet enni, inni. Nem koplalni kell, hanem csak megterhelő ételeket nem lehet enni, pl. zöldségek, gomba, rostos italok, teljes kiőrlésű pékárú. Előtte való nap még lehet reggelizni, utána már nem lehet szilárdat. Mert akkor jön a hashajtó, ami kitisztítja a beleket. Ha eszel, akkor ugye megint kerül bele valami.

2016. szept. 14. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen Mindenkinek! Es mennyire fajdalmas a vizsgalat milyen tapasztalatok vannak?
2016. szept. 14. 13:27
 4/9 anonim ***** válasza:
Elkábítanak kicsit, így annyira nem fáj. Családtagomnak volt, menni kellett vele, mert utána nem volt teljesen magánál és egyedül nem talált volna haza :)
2016. szept. 14. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. Nagyon durván hangzik ez 2 napos koplalás. Akkor ha nekem hétfő délután 4-től van, vasárnap reggeltől egészen a vizsgálatig semmit nem ehetek. Jól értelmezem?

Beöntést is adnak mindenkinek vizsgálat előtt?

2016. szept. 14. 13:35
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Beöntés nincs.

Nem tudom, pontosan, mikortól nem ehetsz, mert általában reggel, délelőtt szokott lenni. Nem délután.

Egy nap koplalás az semmi. Rengeteg vizsgálat, beavatkozás, műtét előtt van ilyen. Nem nehéz kibírni egyáltalán.

De majd úgy is mindent elmondanak részletesen.

2016. szept. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Koszi szepen.

Nekem nem egy nap koplalast emlitettek, ezert voltam kivancsi, hogy ms mennyi ideig nem ehetett. Nekem azt mondtak, hogy mar vasarnap reggeltol semmit nem szabad enni hetfo delutan 4 oraig. Utoljara szombaton lehet enni.

2016. szept. 14. 13:50
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha vasárnap reggeltől nem lehet, akkor az hétfőig neked is egy nap.

Nyilván kellemesebb lenne, ha délelőtt lenne és nem délután, mert így kicsit hosszabb. :)

2016. szept. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Vizsgálat előtt szükséges egy kötelező vérkép? Valahol ezt olvastam, meg a papiron is irja most vettem észre, de nem kaptam hozzá beutalót labor vizsgálatra.

Sajnos a doki csak hétfőn lesz és akkor már lenne a vizsgálat. nem szeretnék fölöslegesen szenvedni előtte, hashajtó, koplalás, szabadnap és a végén ne legyen belőle semmi.

Köszönöm ha megírnátok!

2016. szept. 14. 15:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!