Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Amikor nagyobb étkezésen...

Amikor nagyobb étkezésen vagyok túl, rosszul érzem magam, mi lehet az oka? (tünetek lent)

Figyelt kérdés

Ha nagyobb étkezésen pl. ebéden vagyok túl, utána (nem mindig de többször is egy héten) nagyon megnövekszik a pulzusom, kényelmetlenül érzem magam, úgy érzem hogy menten kiugrik a szivem a helyéről, nyom a gyomrom vagy valami belül. A nagy étkezés alatt természetesen nem azt kell érteni hogy irdatlan mennyiséget megeszek, egy sima embernek való ebéd miatt már előjönnek a tünetek. Ma pl. Mc Donald's-ban ettem, utána 1 órát villamosoztam haza, de azt hittem összeesek a villamoson annyira rosszul voltam. Gondolkoztam rajta hogy lehet hogy érzékeny vagyok a sok zsírra vagy a sok szénhidrátra, azt biztosan tudom hogy kóla meg egyéb szénsavas italok után rosszul szoktam lenni, egyszerű szénsavas ásványvíz hatására is megnő a pulzusom valamiért addig amíg nem sikerül kiböfögnöm a szénsavat. Ha állok akkor sokkal rosszabb, ha le tudok ülni akkor valamivel jobb, de ugyanúgy érzek egy ilyen nagyon teltség érzetet, mintha megettem volna 3 beton téglát és a pulzusom is az egekben van valamiért, pedig szellemileg nyugodt vagyok, és a légzésem is normális, a szivem mégis kalimpál.


Nem tudom mitől lehet, de már nagyon zavar. Mi lehet az oka ennek, vagy esetleg milyen orvoshoz kéne elmennem/mit kéne tennem? Tudom érdekesen hangzik, de ha böfögök akkor lassul a szívverésem, és nagyon sokszor savasat böfögök, mintha folyton marná a nyelőcsövemet meg az ottani idegeket a gyomorsav és az izgatná a szivet (vagy fogalmama sincs pontosan mi történik, azért kérek itt tanácsot).


2016. szept. 26. 17:56
 1/2 anonim ***** válasza:
2016. szept. 26. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ezt az okozhatja, hogy a gyomor puffad az étkezés után és felfelé nyomódik, ami "nyomja a szivet", a tüdőt, így a légzésnek, keringésnek ne tesz jót.Ártalmatlan, viszont nagyon kellemetlen jelenség.Talán gyorsan eszel és sok levegőt nyelsz?Vagy esetleg valamire érzékenyen reagálsz mostanában, ami az ételekben található.Ezernyi ilyen dolog lehet.A tartósító szerektől kezdve bármi.Próbálj odafigyelni arra, hogy rendszeres legyen az étkezés és ne kapkodó.És a legfontosabb, hogy a felesleges levegő távozását segítsd valamivel.Például szódabikarbónás víz, vagy olyan szénsavas ital, amit bírsz.De vannak erre való gyógyteák is, például az ánizs is nagyon jól kihajtja a felesleges levegőt a gyomorból, belekből.
2016. szept. 26. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!