Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 6,3-as TSH érték mennyire...

6,3-as TSH érték mennyire rossz pajzsmirigyműködésről árulkodik?

Figyelt kérdés

6,3as érték jött ki a TSH-ra a teszten, az orvos valami gyógyszert akar felírni, és elkezdtem utánanézni az interneten....

Ez a pajzsmirigy alulműködés ennyire durva betegség? gyógyszerezni kell a hátralévő életem minden egyes napján? :O



2016. okt. 6. 00:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Az nem gyógyszer, ne úgy fogd fel.Az a hormon amit a te szervezeted nem termel.Én is úgy veszem inkább, hogy nem szedek gyógyszert, csak kisegítem a szervezetem.
2016. okt. 6. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem rossz vélemény az előző, valóban csak pótolnod kell azt a hormont, amit a szervezeted egyébként is előállít, csak jelenleg épp nem eleget.

A pajzsmirígyműködés (alul vagy túl), akkor lehet veszélyes, ha nem kezelik, nem is merik fel, vagy elhanyagolják.

Mindig tartsd be az orvos által előírt kontrollvizsgálatokat és semmilyen problémád nem lesz.

2016. okt. 6. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Az interneten csak azt látom hogy ha elkezdem szedni ezt a hormontartalmú gyógyszert, akkor a szervezetem egy az egyben leáll a hormontermeléssel és onnantól életem végéig szedni kell? ez igaz?
2016. okt. 6. 18:54
 4/7 anonim ***** válasza:

Ez önmagában nem igaz, nem így működik.

A pajzsmirigy működése nagyon összetett, és folyamatosan változik rengeteg tényező hatására, életkor, stressz, táplálkozás, más betegségek, genetika...

Először kapni fogsz egy kicsit nagyobb dózist, hogy visszabillentsenek a normál tartományba, ez pár hét alatt helyreállhat, és részben vagy egészben elmúlnak azok a tünetek, amelyeket tapasztalsz (nyomottság, fáradékonyság, aluszékonyság, hideg kezek-lábak, hidegérzet, hízás, vizesedés...)

Ekkor elkezdik lecsökkenteni a dózist, hogy megtalálják az egyensúlyi állapotot, amivel a normál tartományban mozogsz, nem kevés ahhoz, hogy visszamenj alulműködésbe, és nem túl sok ahhoz, hogy átbillenj túlmüködésbe.

Ez egy folyamat, ahol kialakul, hogy mi a számodra legmegfelelőbb, dózis. Ezen a ponton lehet, hogy hosszútávon be kell venned mondjuk reggelente 1 tablettát, de az is lehet, hogy kétnaponta 1-et.

A legfontosabb pedig, hogy idővel ez is változhat, és lehet, hogy elhagyahatod majd teljesen, de mindezt mindig csak az orvos fogja megmondani, a mindenkori véreredményed alapján!

Ezért rendkívül fontos, betartani a kontrollvizsgálatokat, akkor amikor előírta az orvos, és addig úgy szedni, pontosan a gyógyszert, ahogy azt előírták Neked.

Ennyit tarts be, és semmilyen gond nem lesz, nyugodj meg. Az egyik leggyakoribb betegség napjainkban, kb az emberek negyedét érinti.

2016. okt. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Tényleg, még annyit, eszedbe ne jusson önkényesen nem szedni a gyógyszert, különben komoly szövődmények is lehetnek.

A pajzsmirigy működése nagyon szorosan összekapcsolódik az egész szervezeteddel (agy, szív, keringés, emésztés, nemi szervek, stb.).

2016. okt. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

4./5. köszi a kommentet :)


A kontrollvizsgálatokat mennyire sűrűn érdemes csináltatni, 2 havonta pl?


És a 6,3 mennyire számít magasnak? A neten ilyen 3-4ekről írnak, ahhoz képest ez nagyon kiugró eredmény :/ Endokrinológushoz csak 1 hónap múlva tudok menni, addig nekiállok diétázni :)

2016. okt. 8. 16:14
 7/7 anonim ***** válasza:

A TSH normál tartománya 0,27-4,2 között van.

Ehhez képest a 6,3 teljesen egyértelműen alulműködő pajzsmirígyre utal, nem extrém magas.

Van akinek 8, 10 fölötti értéke van, nagyon extrém esetben 17-es szint is létezik, de az kb 1 a millióból.


Valahogy mindenképp jó lenne, ha hamarabb el tudsz menni orvoshoz, minél hamarabb elkezditek a kezelést, annál jobban fogod érezni magad, és nem mész el még magasabb TSH szintek felé.

A diétával kapcsolatban, sajnos csalódni fogsz, így nem is ajánlom.

Ebben az állapotban, szinte semmit nem tudsz fogyni, és könnyen lerakódik minden, viszont a jó hír, hogy ennek komoly része víz, és ha beállítják a szintedet, akkor nagyon könnyen meg tudsz szabadulni a feleslegtől, lehet, hogy úgy lemegy, hogy észre sem veszed.

Vannak viszont bizonyos ételek amiket nem ajánlott fogyasztani hypothyreosis (pm. alulműk) esetén. Erre keress rá, én csak arra emlékszem, hogy keresztvirágzatúak, mint pl. brokkoli, karfiol, nem ajánlottak, de van még egy csomó minden ami ajánlott vagy nem ajánlott.

A kontroll vizsgálatokat az orvos fogja előírni, a legelején biztos, hogy 1-1,5 hónap, utána ha beáll akkor lesz 3 hónap, végül elég félévente ránézni a biztonság kedvéért, de addigra te is olyan jól meg fogod ismerni a pajzsmirigyedet (viccesen hangzik), hogy érezni fogod, ha valami nincs rendben.

2016. okt. 11. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!