Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Laktózérzékenyek! Nektek hogy...

Laktózérzékenyek! Nektek hogy derült ki a betegségetek? Milyen tünetei voltak?

Figyelt kérdés
Nem arra vagyok kíváncsi, amit az internet ír (azt én is olvastam), hanem akinek bizonyítottan laktóz-intoleranciája van, azoknak a személyes tapasztalatára lennék kíváncsi!

2016. okt. 11. 07:44
 1/10 anonim ***** válasza:
40%
A laktóz intolerancia nem betegség, ez az emberiség eredeti, és legnagyobb részének mai természetes állapota.
2016. okt. 11. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem volt nagy rejtély, mióta az eszemet tudom, fájt a hasam a tejes dolgoktól, ezért kerültem is őket. Aztán 14 évesen már hasmenésem is volt (akkoriban rákaptam a tejbegrízre) és megismertem egy fiút aki laktózérzékeny, a tünetek alapján összeraktuk a dolgot.

Életemben 2x az ekcémám is kijött, de az alap tünet a tejes dolog elfogyasztása utáni fél-1 órában történő hasmenés.

2016. okt. 11. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Tejes ételek fogyasztása után fostam, mint az állat. Számomra elég egyértelmű volt.
2016. okt. 11. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A kisfiam laktózérzékeny, főleg puffadás volt a tünet de nála nem minden étkezés után volt hasmenés, csak napi 1-2 extra híg széklet, mikor többször kapott tejalapút. A puffadás egész napos volt.

A férjem is laktózérzékeny, neki az tűnt fel, hogy iszik egy pohár tejet és fél órán belül jó büdös szellentések után szalad a wc-re, szóval klasszikus. Mégis a kisfiú diagnózisa után vette rá magát, hogy legyen neki is papírja róla. Anyósom dettó ugyanolyan tünetekkel de nála nem igazolt a laktózérzékenység, csak ő gyanítja.

2016. okt. 11. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ment a zöld kéz mindenkinek! Ha esetleg van még tapasztalat, várom! Ezek szerint mindenkinek hasmenéssel jár? Ha csak puffadás + inkább székrekedés van, akkor nem valószínű a laktózérzékenység? Mert nekem inkább az utóbbi kettő a problémám és a gasztroenterológus mégis erre gyanakszik. Tesztet majd csak ezután fog csinálni...
2016. okt. 11. 15:18
 6/10 anonim ***** válasza:
Nagyon sokféle tünete van, kinél ez jön elő, kinél az. A náthát sem ugyanúgy éli meg mindenki.
2016. okt. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a segítséget!
2016. okt. 11. 18:35
 8/10 A kérdező kommentje:
Ha esetleg valakinek van még valami tapasztalata, szívesen meghallgatnám! Köszönöm!
2016. okt. 12. 18:50
 9/10 Arnold901005 ***** válasza:
34%

Üdv!


Lehet akkor is, ha székrekedés van.

Én is laktózérzékeny vagyok, szintén székrekedéssel + puffadással, hasmenés csak néha van a tejes dolgoktól.

Tüneteim: puffadás, rossz közérzet, hasfájás, székrekedés, ritkán hasmenés. A tejes dolgok fogyasztása után szinte azonnal jelentkeznek.

2016. okt. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm Neked is a választ! Egyelőre én még a kivizsgálás elején tartok, de 1 hete tartom a gasztroenterológus által javasolt teljesen tejmentes diétát és máris jobb a hasam! 5 napja nem puffadok, a székletem is rendeződött. Hidrogén kilégzéses tesztre majd 2 hét múlva kell mennem, akkor kiderül....de így már egyre inkább kezdek abban hinni, hogy a laktóz a bűnös. Eleinte azért tűnt hihetetlennek a gasztro doki gyanúja, mert én azt hittem, a laktózérzékenység mindig hasmenéssel jár.Nekem meg pont az ellenkezője volt....meg a szörnyű puffadás! De hihetetlenül jó érzés, hogy most 5. napja "visszakaptam" a szép, lapos, kockás hasam! :) Eddig szinte folyamatosan fel volt fújódva, mint a lufi, akkora volt, mint egy 4-5 hónapos terhesnek. Pedig kifejezetten (talán túlzottan is) vékony vagyok a 44 kilómmal...

Még egyszer köszönöm mindenkinek, ha van még valakinek tapasztalata, továbbra is kíváncsian olvasom! :)

2016. okt. 13. 20:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!