Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Posztraumatikus szó jelentésév...

Pista1979 kérdése:

Posztraumatikus szó jelentésével tisztában valaki?

Figyelt kérdés
A gerinc MRI diagnózis végére ez van csatolva Posztraumatikus?

2016. okt. 21. 20:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Annyit jelent, hogy trauma utáni, jelen esetben valami fizikai hatást, balesetet értnek ezen.
2016. okt. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Kérdezték is hogy mikor űtöttem meg a hátam,de én nem emlékszem.Akkor ez lehet..mert a 12 s hát és az L1 es között van egy 6 mm gerincsérv.S ott egy picit el van mozdulva a porc vagy mi,na ez a rész adja a fájdalmat a hasamba a hátamba..szóval mindenhová.
2016. okt. 21. 21:14
 3/7 anonim ***** válasza:

A traumatikus sérvesedés porckorongnál egy ritka jelenség, aminek a lényege, hogy a sérv nem apránként alakul ki a porckorong deformációja, kiboltosulása szövődményeként, hanem egy hirtelen trauma (terhelés, baleseti hatás) eredményeként szakadnak ki a porckorong annulus fibrosus gyűrűi (amik úgymond a szerkezetért, állagért felelősek) és szabadul ki a porckorongot kitöltő lágyszövet (pulpa).

Az nem mindegy a kezelési lehetőségek szempontjából, hogy mit nevezünk "sérvnek", mert itt az orvosok szóhasználata nem egyértelmű. Van, akinek sérv már a fibrosus gyűrűk sérülése, mások ezt csak sérvesedésnek nevezik, és a tényleges sérv csak a prolapsus, az átszakadás és a pulpa kitüremkedése a porckorongból. Előbbinél még intenzív gyógytorna és ülő- álló tartás korrekciója segíthet, utóbbinál sajnos műteni kell.


(egy csontkovács)

2016. okt. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Konkrétan kiszakadást nem ir,de a prolapszrol van szó..tehát már ki van szakadva?Vagy milyen syo utal a kiszakadt sérvre?37 éves vagyok és van 5 sérvecském.4 protrusio L3-L4,L4-L5 ---3,5 mm,L5-S1 4,5mm majd 3,5 mm C4-C5,mind ezek mellett ostreohondroz nevezetű betegség és spondiloartroz van irva a diagnozisra.Sok a fájdalmam,de inkább a hát felőli hasba sugárzó fájdalom zavar ..ami biztos az L1 es sérv miatt van.Tornáznék,de nem tudom hol kezdjem..
2016. okt. 21. 22:00
 5/7 anonim ***** válasza:
A prolapsus a kiszakadás vagy ahhoz közeli állapot. A gyógytornát már az első tünetek megjelenésekor el kellett volna kezdeni.
2016. okt. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Értem,tudnál valahogy segiteni igy neten vagy egy linket kűldeni ahol tornagyakorlatok vannak.
2016. okt. 22. 13:07
 7/7 anonim ***** válasza:
A te állapotod olyan súlyos, hogy egyértelműen hozzáértő gyógytornász vezetése kell hozzá, nem elég néhány YouTube-videó...
2016. okt. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!