Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Van itt olyan anyuka akinek...

Van itt olyan anyuka akinek vitiligo (pigmenthiany) betegsége van a gyermekenek?

Figyelt kérdés
7 éves lányom állán és mindkét pofiján van kifeheredő bőrrész. Nagyon el vagyok keseredve. Mit lehet tenni ellene? Hogyan tudjátok ezt szülők feldolgozni? A gyereknek hogy lehet ezt elmagyarázni hogy örökre ilyen marad?
2016. okt. 26. 03:12
 1/3 anonim ***** válasza:

7 éves korban azért már eléggé képben lehet a gyerek, hogy ő ilyen s szerintem már elég sok éve fel kellett volna dolgoznod... Vagy csúfolják az iskolában, az a gond?

Ha lehetne valamit tenni, arról is tudnál már.

Szerencsére ez csak pigmenthiány, remélhetőleg egészséges gyermek, 20 ujjal meg minden. Ezzel azért nem olyan nehéz együttélni, én is ismerek ilyen embert, semmi problémája belőle, ha nem is vagyok szülő ilyen gyermekkel.

Azt én sem értem, hogy komoly problémákat hogyan dolgoz fel valaki, de ez nem a világvége, távolról sem. Nyilván előnytelen, de ettől még igen boldog élete lehet.

2016. okt. 26. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ezek a foltok nem evek ota vannak rajta, hanem most nyaron jottek ki. A csaladban nincs ilyen betegseg. Tisztaban vagyok vele, hogy van ennel sokkal rosszabb betegseg is.
2016. okt. 26. 06:12
 3/3 anonim válasza:

Ezen a két helyen tudsz információt kérni:


VITILIGO HUNGARY

A magyar vitiligo betegek non-profit weblapja és Facebook csoportja, közössége:

[link]

[link]

2016. okt. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!