Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehetséges hogy vastagbélrák?

Lehetséges hogy vastagbélrák?

Figyelt kérdés

Szóval ott kezdem hogy Augusztus óta fogytam 2kg-ot, igaz ez lehet a rendszertelen és néha kimaradt étkezesem miatt is, amúgy is nehezen hízó vagyok/voltam.

Bő 1 hónapja éreztem hogy a székelés fáj és 2x minimálisan piros vér is maradt a papíron (tényleg minimális és élénk piros)

Gyógyszertár >> aranyérkenőcs vétele (Reparon) >> Székelés nem fáj viszont a viszketés körülötte megmaradt, vérzést azóta nem tapasztaltam.

Gondoltam rá hogy lehet a Seborrhoeás dermatitis miatt, mert abban "szenvedek".


Na de! Pár napja reggel ahogy ébredeztem éreztem hogy fájdogál a gyomrom és 'kutymorog' (lefekvés előtt ettem)

Ez még 1 nap megismétlődött reggel.

Székelésem azóta megváltozott szerintem, tegnap és ma már napi 2x mentem elvégezni a nagy dolgom de nem nagy az 'adag' ami kiürül. És ezenkívül még a torkom is kapar és ma elkezdtem érezni a hasamtól jobbra pici fájdalmat de nem erős meg néha nem is érzem.


Szóval, lehetséges hogy a torokfájás csak influenza, ( ja az orrom is fújom bőven.. ) ; a végbéltájéki viszketés csak aranyér tünete vagy seborrhoeás dermatitis tünete még mindig és csak összekapcsolom őket vagy komolyabb?


Eddig nem nagyon vettem róla tudomást, de hogy ma elkezdett fájni picit jobb/jobb alul a hasam és utánaolvastam a vastagbélráknak teljesen beparáztam.


Nem olyan kommenteket várok hogy menj orvoshoz stb. mert valószínű ha a napokban nem múlik a tünet akkor megyek a háziorvosomhoz úgyis.


23 éves vagyok és fiú.


Válaszokat előre is köszönöm!!!



2016. okt. 27. 00:24
 1/5 anonim ***** válasza:
68%
Nem valószínű hogy 23 évesen ilyen rákot kapnál. Ebben a korban max agydaganat szokottvelőfordulni, vagy leukémia.
2016. okt. 27. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Olvastam hogy ritka ennyi idősen, de na ki tudja.. így voltam vele.

Vakbélgyulladásra gondoltam még... nem igazán örülnék egyiknek se ha súlyos ha nem súlyos lenne ( egyértelmű ha kisebb a gond akkor jobban "örülök" neki )

Hideg kiráz a korházaktól, műtét stb. ( voltam már korházban, talán ezért parázom túl, meg hát nem sűrűn járok mostanság orvoshoz mert bajom nincs, náthával nem megyek el, csak ha már a láz leterít )

2016. okt. 27. 01:50
 3/5 anonim ***** válasza:
57%
Szal viszket a segged, és egyből rákra gondolsz? Elég parás életed lehet.
2016. okt. 27. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szinte biztos,hogy nem vastgabél daganat. A viszketés, élénk piros vér vagy aranyérre vagy végbélberepedésre utal. A többi pedig valamilyen vírusos fertőzésre(nem influenza - az lázzal és végtagfájdalommal jár először,csak később kezdődnek egyéb panaszok - torokfájás, hasmenés,stb.). Most nagyon sok ilyen beteg van,szinte járvány. A vastagbélrák nem úgy jelentkezik,hogy egyik napról a másikra elkezd fájni a has, hasmanése lesz az embernek. Nyugodj meg !
2016. okt. 27. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Szia! Megoldódott azóta a bajod? Nekem is hasonló dolgaim voltak, de nekem kiderült egy vastagbéltükrözés után, hogy fekélyes.a.vékonybelem, ezért fájt nekem is jobb alul a hasam, főleg evés után űár órával, mikor emésztettem. Crohn betegségnek hívják, de remélem neked nincs ilyened.
2017. jan. 31. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!