Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szerintem alkoholfüggő vagyok,...

Szerintem alkoholfüggő vagyok, önerőből hogy lehet leszokni?

Figyelt kérdés

Nem is azért kérdezem, hogy most ebben a pillanatban, mert amíg ilyen szar a helyzet úgyse fog menni a leszokás hanem 1-2 év múlva hogy lehetne leszokni?

21/f

Egy héten 3-4 napon biztos hogy iszok, nem bírom a tanulást. Állandóan csak a szar van, balszerencse... Hogyha már elkezdtem inni nem bírok megállni nem tudok mértéket tartani és muszáj még innom.

Család nem tudja, pszichológushoz nem akarok menni.



2016. nov. 10. 18:26
 1/8 anonim ***** válasza:
1-2 év múlva már sehogy. Viszont az már jó jel, ha tudod magadról, hogy alkoholfüggő vagy, mert akkor te magad is tudod az azonnali leszokás mikéntjét. Persze azt is pontosan elemezni kellene, hogy ez nem a gondokról és problémákról való figyelem elterelés kézenfekvó módja-e. Ebben az esetben nem alkoholfüggő vagy, hanem elterelő, elkerülő manővert hajtasz végre. Mert akkor az okon kellene gondolkodni, hiszen akkor nem függő vagy, hanem inkább kompenzálod a sikertelenséget. Nem kell olyan dolgot csinálni, ami nem illik az adott személyhez. Persze ez megint komoly önelemzést kíván, amihez pszichológus nem ártana, de legalább egy olyan ember, akinek megbízol a véleményében. Nem kell, hogy feltétlenül barát legyen, elég, ha jó embernek tartod és nem terheled ezzel.
2016. nov. 10. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Le lehet szokni önerőből. Csak találnod kell egy célt,hogy miért. Ne 1-2 év múlva akarj leszokni,hanem minél hamarabb,akár holnaptól,mindegy,de ne évek múlvára tervezd,mert akkor is csak halogatni fogod,vagy már késő lesz. Nehéz, és azt is tudom,hogy könnyű mondani,és azt is elhiszem,hogy szarok lehetnek a dolgok... De mindenre van megoldás,csak meg kell találnod. Később,mire rendbe jönnének ezek a dolgok,az alkohol lesz majd az,ami tönkretesz körülötted mindent...
2016. nov. 10. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én először a piát tettem le. Ez a jó szó: letenni, és nem leszokni. Aztán később, pia nélkül a cigi sem esett jól. Hasonlóképpen azt is letettem. Ennek 25 éve. El sem tudom képzelni, hogy alkoholos italt igyak, vagy cigizzek. És egyáltalán nem zavar, ha a társaságomban isznak és cigiznek. Soha nem cikiztek érte. Megszokták, hogy ez van.
2016. nov. 10. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

köszönöm.

csak nem találok értelmet arra hogy ne igyak többet. egyetemen is csak ülök és azt várom hogy legyen vége a napnak és otthon iszok

2016. nov. 11. 13:26
 5/8 anonim válasza:

#2-es vagyok

Ha végzel az egyetemen,ne inni menj. Keress valamit olyan dolgot, esetleg hobbit,ami leköt,és elvonja a figyelmed. Menj el valakivel valamerre,csak ne bulizni,mert abból ugyanúgy ivás lesz.. Az egyetemet lehet,hogy nem fogod élvezni,de mindennek van egy pici pozitív oldala,minden rossznak egy jó része. Azt találd meg,és jól tudod érezni magad ott is. Pl. én a barátok miatt szeretek bent lenni. Estére is találj valamit,amivel tudsz foglalkozni,ami érdekel,és kösd le magad mindig valamivel..

2016. nov. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
semmilyen barátom nincs, és nem tudom lekötni magam csak ivással :(
2016. nov. 14. 19:45
 7/8 anonim válasza:
Akkor mindenképpen Pszichológussal kezdj ! Ha már barátod sincs akkor már más baj is van !Nagyon sajnállak ha az italon kivül semmi nem tud lekötni pedig lenne egy pár dolog !
2017. aug. 25. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

(régi a kérdés, de...)

Nagyon sok mindentől függ, pl. milyenek az életkörülményeid, a szociális háló, ami körbevesz, mennyire vagy (in)stabil szellemileg, lelkileg, fizikailag...ésatöbbi. Minél jobbak a lehetőségeid, annál nagyobb esélyed van célba érni, DE, nap végén úgyis csak egy dolog számít, hogy mennyire akarod igazán.

Droggal és alkohollal voltak problémáim. Nem kértem segítséget, mert túl erős volt bennem a szégyenérzet, így végül egyedül hagytam abba. Nem azt mondom, hogy akinek hasonló gondjai vannak, az ne kérjen segítséget, csak jelezni akartam, hogy egyébként egyedül is megvalósítható. Bár terápia nélkül szerintem nehezebb és a felépülés is hosszabb ideig tart.

2023. jún. 19. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!