Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ekcémás bőrre lehet tetoválást?

Ekcémás bőrre lehet tetoválást?

Figyelt kérdés
A jövőben valamikor szeretnék csináltatni tetoválást és hogy az ekcéma ami mostanában egyre jobban kijön rajtam akadályozná-e ezt valamilyen formában vagy ha olyan helyre csináltatnám ahol nem szokott kijönni például a vádlimra. Nem szeretnék külön elmenni bőrgyógyászhoz ezzel a kérdéssel.

2016. nov. 11. 15:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem tetetnék tetoválást a helyedben sehová. Én is ekcémás vagyok. A Hennára is lehet allergia. Ezt a kérdést a bőrgyógyászodnak kellene feltenned.
2016. nov. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem csak bizonyos anyagoktól lehet valaki ekcémás,hanem bizonyos színekre is lehetsz érzékeny. Amíg nem tudod,hogy mi okozza az ekcémádat,inkább ne varras rá semmit.
2016. nov. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Igen, lehetséges, de sok intézkedést kell tenned.

Elsőnek is, konzultálni kell tetoválókkal!

Fontos, hogy olyan festékeket használjon a tetováló, ami a lehetőleg legjobb minőségű és legbőrbarátabb.

Fontos kideríteni, hogy endogén vagy exogén ekcémád van-e. Ha exogén, akkor iszonyatosan védeni kell a friss tetoválást a gyógyulás alatt, míg ha endogén, akkor igyekezni kell a kezelőanyag mellett megfelelő, akár gyógyszeres kezelésre is.

Fontos, hogy a tetoválást, ha már megvan rá az időpont, az azt megelőző legalább 2-3 héten át, folyamatosan ápold a különféle ekcéma elleni krémekkel.

Minden mást és ezeket is a tetoválóval kell egyeztetni.

Mivel az ekcémának sok típusa van, de vannak állandó típusai is, így ezért fontos tudni ezeket. Viszont ne feledd, az ekcéma egy irritáció általi viszketés, szóval a tetoválás utókezelése is más lehet neked, mint egy nem ekcémás embernek. Viszketni is többet fog, és vakarni TILOS! Ami így kellemetlen tud lenni, de nagyon.

Előre szólok, nem minden tetováló vállalja el, és aki el is fogja, az csak saját felelősségedre.

Szóval ezekért nem ajánlott, viszont lehetséges ugyan úgy.

2016. nov. 12. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat inkább akkor hanyagolom :)
2016. nov. 12. 15:01
 5/6 anonim ***** válasza:
Én láttam olyan nőt akinek ekcéma volt a lábán, nemtudta hogy miféle betegség lehet ezért rátetovaltatott hátha elfedi. Elég csunyán nézett ki de neki nem tett se jót se rosszat a tetoválás. Én is ekcémás vagyok, én a helyedben nem csináltatnék. De ha nagyon szeretnél járj utána, szerintem kezdhetnéd egy allergia vizsgálattal és szerintem bőrgyógyásszal egyeztess.
2016. nov. 12. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Ekcemas vagyok, most penteken varrattattam felkaromra. Semmi nem tortent. Ha kened azzal a kenoccsel, amit a haziorvos ir fel, akkor abszolut nem fog latszani az ekcemad, es mintha nem is lenne.

Nem tett semmit a borommel, egyedul az a rossz, amikor foliaban van, mert elzarod a levegot.

Kipattogott a borom picit a tetko korul, de lekentem, es elmult. Tenyleg nagyon sok mulik a kenocson.

2017. okt. 15. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!