Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szerintetek leuékémiás lehetek...

Szerintetek leuékémiás lehetek? (érvekkel és ellenérvekkel, bővebben lenn)

Figyelt kérdés

1-1,5 hónapja jött az első tünet, mégpedig a gyakori vizelés. Oké, az bármitől lehet, de egy kicsit jobban utánaolvasva - nem egy leukémiás tünetei közt van ott a gyakori vizelés. Aztán jött az először halványan pecsételő, majd ma már a széklet is véres volt, ami leukémia okozta véralvadási zavarra utalhat. Majd 1-2 az izületi fájdalmak, amik szintén utalhatnak leukémia következtében izületekben felgyülemlő blasztokra. Majd pár napja hasi fájdalmak, és a here fájdalma, megduzzadása, ami leukémia következtében is létre jöhet. És ott van még, hogy minden fogam egyszerre fáj, a fogorvos mégsem talált fogászati okot, viszont lehet oka vérképzőszervi - leukémia.

Ezek mind mellette szólnak, elég érdekes tünetegyüttes.


Ellene szól viszont, a vizeletben nem találtak vért (pár napja volt vizeletvizsgálatom a gyakori vizelés miatt, de vérvétel nem), és nem voltak túlszaporodott baktériumok, magyarán az immunrendszerem úgy tűnik, azt legalábbis korrigálja (még?). Az is csak ellene szól, hogy nem zúzódok könnyen, nem jelennek meg könnyedén véraláfutások, mert gondolom ha már az ember a bélrendszeréből is vérzik, máshol is megnyilvánulna. Orvost kértem, hogy nézze meg, de tapintható a lépem (ami nagyon gyakran megnagyobbodik leukémia következtében, és ez okoz hasfájást), emellett lázas és egyéb fertőzéseim sincsenek, és nem voltak. A fogaimra is van külön ellenérv, méghozzá, hogy az íny leukémiás beszűrődésekor általában egy jellegzetes, erős, vérző diffúz ínyduzzanat kíséri ami nekem nincs (még?) (ezt most félpercenként le is kopogtam)


Így összegezve én a leukémiát tartom legesélyesebbnek. legalábbis szerintem elég valószinütlen, hogy egyszerre lenne mellékhere/heregyulléadásom, megmagyarázhatatlan izületi fájdalmaim és aranyerem vagy bélrendszeri fertőzésem, a fogaim fájdalma pedig szintén megmagyarázhatatlan lenne.


Mivel eleve hipochonder vagyok, és volt vérvételem is szeptember 28.-án. Persze akkor még semmi, bajom nem volt, csak az éves általános labor. Egy akut leukémia pedig egyik napról a másikra alakul ki, és a másfél hónapos vérképemmel ki is törölhetem.


Szerintetek? 17/f.



2016. nov. 14. 23:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Holnap ballagj el ezzel a listával az orvoshoz.
2016. nov. 15. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Te tényleg hipochonder vagy :) Nem az internetről kellene diagnosztizálnod magad.

Az "akut leukémia" nem alakul ki hétfőről keddre virradólag, sőt, a szeptember végi (hat hete!) vérvizsgálatodnál már kellett volna látni bizonyos jeleket, amire a doki biztos, hogy azt mondta volna, hogy menj vissza egy hónap mulva, mert meg akarja ismételni a vérvizsgálatot.

Ha mégis úgy érzed, hogy leukémiás vagy, akkor menj vissza a dokihoz, és mondd el neki, hogy te tuti "akut" leukémiás vagy.. Biztos vagyok benne, hogy adni fog egy beutalót - a pszihiaterhez.

2016. nov. 15. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom.

Egy interjúban gyermekonkológus professzor mondta, hogy az akut leukémia a leggyorsabban kialakuló és lezajló daganatfajta, általában egyik napról a másikra jelentkezik, és heteken, hónapokon belül végezhet is valakivel.

2016. nov. 15. 00:29
 4/5 anonim ***** válasza:

17 éves vagy. Van barátnőd? Ne nagyon ölelgesd, mert elkapod az influenzát. Szexet meg se próbáld, a gombától kezdve a HIV-ig elkaphatsz mindent. Ha csak a kezét megfogod, az esetleges poloskák és bolhák átugrálhatnak rád. Csókolózni? És ha herpesze van?

Sőt, utcára se menj, még a végén belélegzed a város szennyezett levegőjét, sőt, valaki más után - ki tudja ki fogdosta előtte - tolod a bevásárlókocsit, és utána keresheted a neten, hogy mi a betegséged.

Nevetséges vagy, komám.

Azt azért ne felejtsd el, hogy aki beteg akar lenni, mint te, az mintegy programozza a szervezetét arra, hogy beteg legyen. Csak épp nem akut leukémiád lesz, amit kinéztél magadnak, hanem mondjuk pajzsmirigy alulműködés hangszálgyulladásssal. Vagy akármi.

Pszichológushoz kellene fordulnod, mindenáron. És ne nézegesd a netet diagnózisokért, mert még a végén kitalálod, hogy Alzheimered van Parkinsonnal társítva, szövődményként pedig Lewy-body-t alkotsz magadnak.

2016. nov. 15. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
ha ennyire félsz ilyen fiatalon betegségektől,akkor kérd meg a háziorvosodat,hogy küldjön el egy labor vizsgálatra... amúgy ha valamitől rettegsz,juszt azokat a tüneteket fogod észlelni....
2016. nov. 16. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!