Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez szívritmuszavar?

Ez szívritmuszavar?

Figyelt kérdés

41 éves vagyok, kamionsofőr 15 éve. Az utóbbi időben marha sokat kellett idegeskednem, itthoni gondok, gyereknevelés, idős szülők, feleségem is gyengélkedik. Emellett heti 3 - 4 ezer km - t vezetek, napi 13 - 15 órát kell odafigyelnem, havi 7 - 10 napot vagyok itthon, akkor is sok minden rám zúdul.


Szóval a tünetek: kihagy a szívem mint egy rossz motor. Dobog - dobog rendesen, majd egy - egy dobbanás kimarad, utána meg hirtelen egy nagy ütés. Olyan érzés, mintha a mellkasomra pöccintene valaki. Korábban is előfordult, akkor nem nagyon érdekelt, utóbb viszont gyakoribb a jelenség. Valahogy állandóan kényszert érzek a sóhajtozásra. Amúgy erős vagyok, bírom a terhelést, jó a közérzetem.


Az igaz viszont, hogy 4 éve vérnyomáscsökkentőt szedek, marha magas a koleszterinem, vérzsírom, 110 kiló vagyok, 180 centi, de mondom, mozgékony, 30 - 40 fekvőtámaszt így is megcsinálok, ha kell egy óra hosszát megállás nélkül úszom stb., nem merülök ki mozgásra, felszaladok az akárhanyadik emeletre, van egy egykezes 20 kilós súlyzóm, azt emelgetem esténként a fülkében.


Étvágyam elég (túl) jó, nem bagózom, viszont a sört eléggé kedvelem. Rendszeresen szedek magnézium pezsgőtablettát, napi 2 x 20 csepp béres cseppet, napi 1000 mg C vitamin, kicsit visszavettem a szeszből is - mégis van ez a dolog.


Tudom, menjek dokihoz, megyek is majd ha hosszabban is fennáll a dolog, kb. 4 éve voltam szívultrahangon, EKG - n, akkor minden OK volt. Valakinek valami személyes tapasztalat?


Én idegi eredetűnek érzem, mert sokat rágtam a kefét mostanában, de azért az ördög nem alszik, mennyire vagyok veszélyben? Elpatkolni még nem szeretnék.



#stressz #szívritmuszavar #szívdobogás #szívverés kimaradása
2016. nov. 20. 19:12
 1/10 anonim ***** válasza:
Ez extrasystole. Teljesen veszélytelen, csak kellemetlen. Nekem 3 éven át volt, mire elmentem dokihoz, akkor kaptam egy 24 órás holtert, ami 1200 ilyen extra ütést rögzített 24 óra alatt. Gyógyszert nem írtak fel, csak magnéziumot kellett szednem (szedem mai napig), és kb 1 év alatt teljesen elmúlt. Én 250mg-os Béres magnéziumot szedek, de szerintem bármelyik magnézium megteszi, pl. Magne B6. Most havonta 10-20 ilyen van. Azért menj el egy ekg-ra, szívultrahangra a biztonság kedvéért. Igen, a sok stressz okozza többnyire, de a kávé és a cigi is rásegíthet.
2016. nov. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nekem is szokott lenni ilyen.Egyszer tv-ben hallottam erről a jelenségről.Azt mondták, hogy teljesen egészséges embereknél is előfordul.

Én azt figyeltem meg, hogy nekem frontosabb ídőszakban (tavasszal,és ősszel) és menstruáció előtt sűrűbben érzem, de van, hogy akár egy évig egyáltalán nem.

Nyilván 40 fölött egyébként sem árt egy kaardiológiai kivizsgálás.


39N

2016. nov. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A férjem pont emiatt van most kórházban,43 éves.A 24 órás rajta volt,majd mikor visszavitte,a drnő nem engedte haza ,mentőt hivott rá.Szerintem mihamarabb nézesd meg magad.Amúgy a férjem szive,teljesen jó,mint most az uhn kiderült.
2016. nov. 20. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Annyit még az előttem szólókhoz, hogy a sóhajtással próbálja a szervezeted visszaterelni a szívedet a helyes ritmusra.

Ne hanyagold el az egészséged, mindenképp menj e kardiológushoz, már csak saját magad megnyugtatása végett is.

Az én férjem is kamionos, tudom, mekkora teher van rajztatok, ismeretlenül is sok erőt kívánok neked!!!!

2016. nov. 20. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek, kicsit megnyugodtam. Most úgy néz ki, hogy idén már nem is fogok dolgozni, feleségem meg pánikbeteg lett időközben, itthon kell lennem pár hetet. Kicsit kipihenem magam és utána járok a dolgoknak.


Köszönöm még egyszer.

2016. nov. 20. 19:52
 6/10 A kérdező kommentje:

Nos, egy kis update, hátha ránéz valaki. Voltam több dokinál, ultrahang, EKG két - két alkalommal. Holter EKG 24 óra. Nem találtak semmi érdemlegeset, eltekintve a magas vérnyomástól.


Szedek magnéziumot, B vitamint, Béres csepp, C vitamin szándékosan kis kihagyásokkal, de folyamatosan. Vérnyomásgyógyszer folyamatosan.


Egy bő fél évig semmi, de most megint kezdi a nyomorult. A legkisebb stresszre össze - vissza kalimpál. Jó erőben vagyok, mondjuk mozgásra sok időm nincs. Kezem - lábam remeg, nem tudok aludni. Ha iszom, akkor enyhül, de most legyek alkoholista?


Tényleg nem tudom mit tegyek. Nyugisabb élet kéne, de ahelyett, hogy kevesebb lenne, egyre több a követelmény.

2018. szept. 13. 11:47
 7/10 anonim ***** válasza:

Akkor tuti stressz okozza.


Ha nem sikerül megbirkózni vele fejben illetve a körülmények sem változnak akkor háziorvossal iratnék fel valami gyenge nyugtatót (Mondjuk 0.5mg-os rivotril aminek a felét bedobod ha ilyen van) és megnézném, hogy reagál rá a szíved...

2018. szept. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én magnéziumot a helyedben csak akkor szednék, ha a labor eredmény alapján indokolt lenne, ugyanis a kelleténél magasabb magnézium szint is okozhat efféle problémát.

A béres cseppet sem erőltetném.

Valamilyen rendszeres testmozgást pedig be kéne iktatni (pl szobabicikli).

2018. okt. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

8.


OK, akkor elhagyom a magnéziumot. Muszáj lesz valami mozgást kitalálni, emelgettem épp most is a súlyzómat, erőm van, azzal nincs gond, kimegyek a világból. Csak nyugalomban jelentkezik, illetve stressz hatására.


És egy fél évig semmi nem volt. Ilyenkor ősszel kezd rá, megfigyeltem. Sofőr vagyok, nagyon nyugtatózni nem akarok, otthon próbáltam már Frontint, olyan nagy különbséget nem éreztem, talán jobban aludtam tőle.

2018. okt. 14. 14:21
 10/10 anonim ***** válasza:
Hogy vagy?
2019. máj. 29. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!