Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Tudnátok segíteni? Makula...

Tudnátok segíteni? Makula ödémát diagnosztizáltak a jobb szememben. A Mária utcai klinikán azt mondták, hogy nem lehet vele csinálni semmit. Kaptam rá szemcseppet

Figyelt kérdés
Kaptam rá szemcseppet,de az nem használt eddig.

2016. nov. 26. 07:55
 1/4 anonim ***** válasza:

dehogynem lehet csak pokoli drága. 5 perces kis műtét amúgy de kb fél milla, és ha jól tudom, az OEP még mindig nem támogatja, azaz ki kell fizetned ...

Külföldön (mármint a normális országokra gondolok, Németo, Frao stb) régóta csinálják, nálunk még sajnos újdonság, persze újdonság lesz ez 15 év múlva is a magyar eü-t ismerve, mivel ilyen az ára, amilyen ...


Szemcsepp erre? mit kaptál? valami steroidos vackot? Tobradexet vagy melyiket? mondjuk kéne ám ismerni, pontosan mekkora és mitől, így nehéz bármit mondani, egy biztos, necces a helyzet, de a kiváltó okot kell megtalálni mindenképpen, mert könnyen vakságot is okozhat.

(magyarországon ne csodálkozz ezen a "nem lehet vele mit csinálni" mentalitáson, biztos nem adtál a zsebébe borítékot stb, de ha tényleg nagy a baj, a helyedben simán felvenném a kapcsolatot egy német/francia szemklinikával is ... azért mégis a szemed)

2016. nov. 26. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mitől van ?
2016. nov. 26. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mi okozza?
2016. nov. 26. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Kedves Szilvia!

Nekem is makula ödémát diagnosztizáltak és érdeklődnék, hogy sikerült e valami javulást elérni, ha igen, akkor milyen kezeléssel?


Az én tüneteim, hogy a bal szememmel az éles látás közepén átlátszó enyhén kontúros szürke foltot látok, olvasáskor hullámosak a sorok, kicsit torzult minden a nézőpontom közepén, s a bal szememmel kissé kisebbnek látok mindent. A jobb szemem teljesen jó.


Örülnék, ha tudna valami reménykeltő fejleményről beszámolni.

Üdv Roland

2017. febr. 26. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!