Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehet szó valami rosszindulatú...

Lehet szó valami rosszindulatúról?

Figyelt kérdés
Volt régebben a hátamon egy anyajegy, amit levettek jópénzért lézeresen szövettan nélkül, majd visszanőtt. Ekkor mentem el másik dokihoz kimetszették szövettan minden rendben volt. Viszont amíg vártam a szövettant szinte beleőrültem abba a félelembe, szinte már temettem magam és ezóta nagyon bennem van, betegesen félek ettől. Valamelyik nap viszketett a fejbőröm és mintha éreztem volna ott egy kis kitüremkedő részt. Egyetemen voltam így nem tudtam megnézni. Másnap jöttem haza és pont mentem is fodrászhoz és rövdire lett vágva a hajam ott hátul. Megnéztem a tükörben de semmit se láttam és nem is érzem már ott. Aztán jött az olvasgatás és hallottam olyan esetről hogy ez a primer daganat eltűnik stb. Teljesen bepánikoltam megint. Szerintetek lehet ilyen, ha erről van szó 1-2 nap alatt az teljesen eltűnhet vagy csak betegesen túlgondolom?
2016. dec. 4. 10:14
 1/10 anonim ***** válasza:
Egyértelműen túlgondolod. Egy primer daganat nem tűnik k csak úgy el. A fejbőrünk pedig ezer millió okból viszket naponta és vsz a kis dudor amit éreztel pattanás vagy a fésű felsertette, nekem is sokszor van hol ez hol az. Mikor lesz szövettan eredmény? Egyébként a kis anyajegyed a kidudorodó fajta volt? Mert jó ha tudod, h főleg azok lehetnek rosszindulatúak, amelyek csak a bőrbe simulnak :)
2016. dec. 4. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
a szövettanom már megvolt, minden rendben volt azzal. utána át is nézettem magam és nincs gyanús anyajegyem. elég sötét bőrű barna szemű barna hajú vagyok amúgy is. csak amit akkor átéltem, azt a félelmet, az nagyon rám nyomtam a bélyegét.
2016. dec. 4. 10:31
 3/10 A kérdező kommentje:
mármint az a szövettan az az volt hogy a hátamon visszanőtt egy lézeresen eltávolított anyajegy.
2016. dec. 4. 10:32
 4/10 anonim ***** válasza:
Valószínűleg csak egy kis sérülés,vagy hámfelrakódás volt. Ha az anyajegyet az épben kimetszették,akkor ott nem jöhet vissza. Viszont remélem megtanultad azt,hogy anyajegyet még ingyen sem szabad lézerezni,levágni,leégetni, csak műtéti úton kimetszeni!
2016. dec. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Igen, ha rendesen felvilágosítottak volna, biztos nem döntöttem volna úgy. De sajnos félreértesz, az az anyajegy a hátamon volt. Csak ez az ok a beteges félelmemre, most a fejemre gondolok.
2016. dec. 4. 10:36
 6/10 anonim ***** válasza:
Értem. Nyugodj meg! Az nem tűnne így el magától,szinte egyik napról a másikra.
2016. dec. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszaidat! :)
2016. dec. 4. 10:39
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem világ életemben tele volt a fejem ilyen dudorokkal :D Gyakran piszkálom, fésülködöm, amikor korpás volt elég sokat kapartam, és ha az ujjammal végig simogatom a fejem, mindig találok valamit. Az anyajegyeim pedig olyanok a testemen, hogy szabálytalan alakúak, nagyobbak az átlagosnál (szerintem) és van pár amelyekben fekete folt van. Tehát egyenletlen színű. Nem tudom hány éve fedeztem fel őket, de nagyon megijedtem tőlük. Utánanéztem, és láttam hogy nagyon sok mindenkinek ilyen, amíg nem változik addig nincs gond. Sok orvos látott már azóta, a bőrgyógyásztól kezdve a nefrológusig (sosem volt bajom, csak hipochonder vagyok), gyerekem is született közben. Szóval nem hiszem, hogy 15 éve bőrrákom lenne :) Én is nagyon félek az ilyenektől, mindig bebeszélek magamnak valamit. Javaslom ne az internetről tájékozódj legközelebb, mert láthatod az én példámból is, hogy mindannyian egyediek vagyunk, és a betegségek terén sem lehet általánosítani.
2016. dec. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, kamaszkoromban fedeztem fel őket, most már harminc elmúltam, azóta semmi nem változott és nem is nagyon foglalkoztam vele. Akkor kezdett el érdekelni, amikor elkezdtem komolyabban foglalkozni az egészségemmel, lehet hogy nálad is ez a helyzet, ahogy idősödsz egyre jobban érdekel az egészséged és félsz a betegségektől. Nincs ezzel baj, csak próbáld meg féken tartani mert sajnos könnyen bebeszélheted magadnak a betegségeket mint ahogy én tettem.
2016. dec. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ez most nagyon megnyugtatott, mert mintha én írtam volna. Bennem is ez a hipochondria szerintem megvan valamilyen szinten. Viszont nagyon szépen köszönöm, ez most tényleg megnyugtatott :)
2016. dec. 4. 11:12

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!