Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Gombócérzés, erős hányinger 1...

Gombócérzés, erős hányinger 1 hónapja, mit tegyek?

Figyelt kérdés

3-4 éve közlekedem távolsági busszal, ami teljesen zsúfolt, de nem volt problémám eddig. 1 hónapja kezdődött, hogy reggelente rosszul lettem, erős hányinger, nehézkes nyelés. Nem foglalkoztam vele, leszálltam, böfögtem párat és elmúlt. Majd többször előjött, már hazafele is, és utána már félve szálltam buszra, továbbá ha elért, ha leszálltam sem múlt el, az iskolában is előjött. Elmentem az orvoshoz, kaptam b6 ot meg görcsoldókat, nem segített. Majd egyik hajnalban olyan rosszul lettem, hogy ügyeletet kellett kihívni, bevittek kivizsgálásra. (pulzusom megnőtt, szorító érzés a torokban, mellkasomban olyan érzés mint amikor nagyon izgul az ember). Bevittek, kivizsgáltak, azt mondták pajzsmirigy miatt lehet vagy stressz. Utána elmentem háziorvoshoz, kaptam xanax-ot hogy este vegyem be, hát nem segített. Alvással nincs gondom, délután ha rosszul lettem hamarabb bevettem a xanaxot, de nem volt hatásos. Visszamentem, elküldtek pszichologushoz, ott kaptam Escitilt, ezt 4 napja szedem, problémám ugyanúgy megvan, sőt rosszabb, bár ez a gyógyszer nem 4 nap alatt hat. Xanaxot már 1 napja nem veszem be esténként, jobbnak érzem a közérzetem, az erős gombóc érzés mindig feljön (ha otthon vagyok már ha nem), de az a xanaxal is megvolt. Iskolába sem járok, ha még be is tudnék járni, nem tudok odafigyelni a "gombócérzés" miatt.

Teljesen megváltozott az életem, barátokhoz is szerettem járni, oda is elmentem és nem tudtam kikapcsolódni. Buszra felszálltam tegnap, előtte vettem be xanax ot, hát szörnyű volt az út, mintha kardot forgattak volna a torkomban. Utána ez az erős érzés 1 óráig tartott, majd enyhült.


Tudni illik hogy utoljára annyi stressz ért, hogy motorból vizsgáztam, és az eléggé idegtépő volt számomra, nem sikerült elsőre. De semmi más nem történt ami miatt ki lennék készülve.


2016. dec. 4. 15:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Érdekes, mert a xanax-nak kellene hatnia, ha pánik lenne. Lehet, hogy túl kicsi adag. 0,25-ös?
2016. dec. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Pszichológus nem írhat antidepresszánst. Nem pszichiáternél jártál? Ha igen, és ő írta fel neked, akkor csak azt tudom tanácsolni, hogy szedjed, ahogy az orvos előírta. Akármilyen sz@r is lesz, egy darabig. Az egyetlen esélyed. egyvalamire ügyelj, hogy mozogj ugyanúgy mint előtte, és ne állj neki falni az ételt.
2016. dec. 4. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

De 0,25 ös, orvos aztmondta ha nagyon rosszul érzem magam 2-t bevehetek. De nem sokat segített.

Agorafóbiára gyanakodtam énis az olvasottak alapján, de ez a gombóc érzés akkor is megvan ha nem megyek sehova, és ha nem is érzem magam egyáltalán feszültnek. Ha kimozdulok inkább felerősödik vagy nem változik.

Nem vagyok egy visszahúzódó típus, iskolában is mindig jókedvem volt, elhülyéskedtünk, szórakoztunk, mostmár nem tudnám ezt elképzelni.

2016. dec. 4. 16:29
 4/6 anonim ***** válasza:
Testi betegséget kizárták? Hány kg vagy? Mert nyugtatónál az sem mindegy. Bár szerintem nem mentális bajod van a leírás alapján, hanem testi.
2016. dec. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
68kg vagyok. Mivel elmondtam a tüneteimet, mondták hogy ez pszichés probléma, vagyis tovább nem foglalkoztak vele. Ha netán szervi problémám is van, az már átterjed v. átterjedt az idegzetemre, mert kikészülök és félek hogy mikor ér el és mit tudok tenni.
2016. dec. 4. 18:52
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát jobb lenne ha legalább valamennyire kivizsgálnának, de tegyük fel, hogy pszichés bajod van. Én igen gyogyszerellenes vagyok, de ha valaki nem tud suliba járni annak muszáj szednie, én anno, 16 évesen, nagyjából ugyanerre a panaszra (mindig rosszul lettem a buszon) napi 3-szor 0,5 xanaxot kaptam és antidepit, a 0,25-ös xanax annyira gyenge, hogy napi 1-et felesleges szedni (és én 57 kilós nő vagyok, de rám se hat semmit). Pár hét alatt kiderül, hogy mennyire hat rád az antidepi, lehet az megoldja a gondot. Amik fontosak: elegendő alvás, lehetőleg ne kelj túl korán, mert pánikrohamot okozhat, ne igyál kávét, energiaitalt, szintén rohamot okoznak. Igyekezz stresszmentesen élni, meditációt megtanulni és minél többet sportolni, az levezeti a felesleges feszültséget. Nekem ezek váltak be. Minél hamarabb kezdj el újra suliba járni, mert ha bezárkózol nehéz lesz visszazökkenni.

A nyugtatóról, h szükséges akkor szedd, de amint úgy érzed tudsz csökkenteni az adagon, azonnal tedd meg, mert nagyon durva függőséget okoz, nem kellene évekig szedni.

2016. dec. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!