Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Tourette szindrómát hogyan...

Tourette szindrómát hogyan lehetne csökkenteni, kiszorítani gyógyszerek nélkül?

Figyelt kérdés

Mintha megfigyeltem volna, hogy depresszióm enyhülésével, szorongásaim mértékének csökkenésével, mindennapi gondjaim ritkulásával a Tourette szindrómám is kevésbé mutatkozik meg. Ezt jól gondolom, ezek valóban befolyásolhatják?

Mit tehetek még, ha nem akarok gyógyszeres kezelést?



#gyógyulás #Tuorette szindróma
2016. dec. 7. 00:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nekem is van. És szerintem nekem is jobb, ha csökken a stressz. De nem tudom, hogy tourettem volt-e vagy más, de nagyon erős akarással most már olyankor nem tikkelek, ha más is látja. vagy nem észrevehetően általában.
2016. dec. 7. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A stressz fokozza a Tourette-sy. tüneteit,tehát valóban kerülni kell,de ez egy állapot. Gyógyszert kell szedni rá,kerülni a stresszt,de sajnos mást nem tudsz tenni.
2016. dec. 7. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Tudom elég későn írok de remélem még segíthetek. Egyrészt (bár nekem pont nem vált be mert én nem tudok egy helyben lenni) a mindennapos relaxáció is segíthet, mert ahogy te is tapasztaltad, nyugodt légkörben kevesebbet tikkel az ember. Másrészt. Én is Tourette-es vagyok és voltam egy afféle táborban ahol gyakoroltuk a tikkek visszatartását, enyhítését, szerintem te is elmehetnél egy ilyenre, nekem sokat segített. Olyan gyakorlatokat csináltunk amivel el tudod fedni a tikkjeidet vagy elterelni róluk a figyelmet, pl ha jön az inger hogy mondjuk forgasd a fejedet, akkor húzd ki magad, feszítsd hátra a vállaidat és feszítsd le a fejedet egy kicsit, és maradj így amíg el nem múlik az érzés, ez nem lesz annyira feltűnő mint ha tikkelnél. Vagy ha a kezeddel kell akármit csinálnod, csettingetnek, feszítgetned az ujjaidat vagy bármi mást akkor szorítsd ökölbe a kezed és feszítsd le a tested mellé (ha mondjuk asztalnál ülsz akkor még könnyebb ha az adztalra teszed a kezed) vagy ha vokális tikkről van szó (attól függően hogy mi az) ha pl a nyelvedet használod hozzá, mint mondjuk a sziszegés, csettingetés a nyelveddel vagy igazából bármi olyan amihez kell a nyelved akkor szorítsd fel a szájpadlásodra amíg el nem múlik az inger, vagy ha torokból adod ki a hangot mint pl kiáltás, krákogás,bőgés, nyögés akkor vannak erre ilyen légző gyakorlatok, pl hogy magadban számolsz és három számolásig beszívod a levegőt, négyig kifújod és ezt is addig ismételgeted amíg el nem múlik az inger. De te is kitalálhatsz magadnak efféle ,,leplezéseket" , a lényeg hogy sokat gyakorold mert elsőre valószínűleg nem fog menni mert tudom hogy rohadt nehéz megállni hogy ne tikkelj, de gyakorlással menni fog, én pl teljesen ,,megszabadultam" a kiabálásaimtól. Nekünk ebben a táborban úgy mondták hogy úgy gyakoroljunk hogy mindennap leülünk 10 percre amikor épp tikkelünk és 10 percen keresztül gyakoroljuk ezeket a ,,válaszokat" (ők így hívták ezeket a praktikákat) és ha már jól megy, akkor bármikor amikor tikkelsz, próbáld meg automatikusan ,,bekapcsolni" a tikkre a választ szóval amikor érzed hogy jön akkor azonnal kezdd el a gyakorolt taktikát amivel leplezed a tikket, éd egy idő után rá fog állni az agyad. Ennyit tudok segíteni, remélem beválik nálad!!!!!! Kitartást!!!!
2020. máj. 11. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Előző vagyok, ha van valami kérdésed, nyugodtan írj privátba, igyekszem segíteni (bár azért én se vagyok annyira tapasztalt)
2020. máj. 11. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ez is tényleg nagyon hasznos! :)

Én magam is alkalmaztam/alkalmazom ezt a "kevésbé feltűnő" tikkelésre áttérést.

+Azóta van egy kis szakállam és azzal elég könnyen lefoglalom a kezemet :'D

2020. máj. 12. 16:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!