Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Másnak is égett már a gyomra...

Másnak is égett már a gyomra méztől? Ha igen, rájött hogy miért?

Figyelt kérdés

Nekem jelenleg borzasztóan fáj a torkom, pontosabban gégegyulladásom van. Mondta az orvos hogy mézes teát igyak meg magában is kanalazhatom a mézet. Na de nekem már egy icipici kanál méztől olyan gyomorégésem volt hogy már a hányinger is kerülgetett. Kb egy óra elteltével múltak el a panaszok. Másnap még kevesebbet ettem (kávéskanál kb 1/4ét) és ugyanúgy rossz volt a gyomrom tőle. Teába keverve is émelyegtem sokáig. Nagyon sajnálom a dolgot, mert érzem hogy a torkomnak nagyon jót tesz, de a gyomromnak meg a szöges ellenkezőjét... Járt már más is így? Vagy ha nem és tudja mitől lehet, mindenféle tanácsot szívesen olvasnék. :)

Orvostól ezt még nem tudtam megkérdezni, csak jövőhéten lesz rá lehetőségem.

Ja és közben az interneten mindenhol azt olvasom, a méz milyen jó a gyomorpanaszokra. Sajnálom nagyon, mert szeretem a mézet, de a gyomrom nem. :(


Előre is köszönöm szépen a válaszokat!


2016. dec. 8. 19:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Akinek sok a gyomorsava, annak a mézek többsége nem jó. Egyedül a repce méz az, ami lúgosít, tehát azt kellene megpróbálnod!
2016. dec. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
nincs olyan, hogy lúgosítás :D
2016. dec. 8. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
en is ugyanigy vagyok, mint te, egyszeruen kb azonnal felszokik a gyomorsavam, ahogy a mez leer. az a megoldasom, hogy nem fogyasztom.
2016. dec. 8. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Első válaszoló, köszönöm szépen a tanácsot! Lehet azt még megpróbálom, hátha...

3.válaszoló sajnálom hogy te is így vagy ezzel. :/ Repcemézet te próbáltad?

2016. dec. 8. 19:30
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem is ég a gyomrom a méztől, de sok más édességtől is, refluxos vagyok.
2016. dec. 9. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!